Зміцнити розсаду помідорів дуже легко. Прості, але важливі поради

Зміцнити розсаду помідорів дуже легко. Прості, але важливі поради

Зробити розсаду помідорів міцною не так вже й важко.

Помідори — найпоширеніші овочі у нас на городах. Вони невибагливі і гнучко підлаштовуються під будь-які ґрунтово-кліматичні умови.

Тим не менше, щоб отримувати нормальні врожаї, треба створити їм хоча б мінімальний комфорт, інформує Ukr.Media.

Молода розсада

Навіть невеликі заморозки можуть знищити розсаду помідорів. Тому їх висівають із таким розрахунком, щоб сіянцям виповнилося 55-65 днів, а заморозки вже закінчилися. Вгадати з цим важко, тому з посівом насіння на розсаду краще не поспішати. Але й занадто молода розсада − теж не дуже добре: у ній запасів вологи менше і відсоток такої, що не прижилася, буде більшим.

Вибір горщиків (ящиків) для посіву

Краще за все вирощувати рослини відразу у окремих касетах або горщиках без пікірування. Але це потребує більше місця на підвіконнях, тому широко поширений посів у ящики.

Ящики попередньо обробляють розчином марганцівки. Роблять дренажні отвори і заповнюють повітропроникною сумішшю. Ось кілька її варіантів:

  • 4 частини торфу, 1 частина дернової землі, 0,25 частини коров’яку;
  • торф, перегній і дернова земля у рівних пропорціях;
  • 3 частини торфу, 1 частина пропареної тирси, 0,5 частини коров’яку.

Готуючи ґрунт власноруч, не забудьте збагатити його мінеральними добривами, взявши на 10 л суміші 3 л річкового піску, 1-1,5 г хлористого калію, 10 г аміачної селітри і 2-3 г суперфосфату.

Посів насіння

Ґрунтосуміш засипають у ящики не менше, ніж 10 см завтовшки або не менше, ніж 6 см за використання пікірування. Поливають водою і залишають на кілька днів для прогрівання і осідання. Після чого роблять борозенки завглибшки до 1 см через кожні 4-5 см і через кожні 2-3 см розкладають у них насіння, після чого трохи присипають землею і трохи поливають або обприскують теплою водою з пульверизатора.

Ящики з висіяним насінням ставлять у тепле темне місце (+25…+27° С). Щойно з’являться перші сходи, їх виносять на більш прохолодні і світлі підвіконня.

Догляд за першими сходами

Перші чотири дні після появи сходів температуру треба тримати у інтервалі +12…+15° С. Це дуже важливо, щоб сіянці не переростали, а сформували потужну кореневу систему.

На п’ятий день температуру підвищують до +22…+25° С вдень і +12…+15° С вночі.

Щоб усі сіянці однаково отримували сонячне світло і, повертаючись до сонця, не зігнулися у один бік, час від часу повертайте контейнер у різні боки.

Оскільки у березні сонця ще мало, та й не у всіх є можливість поставити посівні ящики на південні вікна, рекомендується досвічувати розсаду фітолампою. Поливайте рослини у міру підсихання ґрунту, не допускаючи як пересихання, так і перезволоження ґрунту.