Зеленський познайомив українців з командою. Хто може стати міністрами?

Зеленський познайомив українців з командою. Хто може стати міністрами?

Володимир Зеленський, якого тривалий час дорікали у відсутності професійної команди, надав журналістам розширений список експертів, відповідальних за різні напрямки. EtCetera розбирався, хто ці люди.

Данило ГЕТЬМАНЦЕВ є президентом і керівником практики банківського та фінансового права київської юридичної компанії Jurimex. Гетьманцев – кандидат юридичних наук, професор кафедри фінансового права юридичного факультету КНУ. На його рахунку десятки публікацій у профільних виданнях. До речі, у Гетьманцева є досвід підготовки законопроектів, він брав участь у доопрацюванні Податкового кодексу України. У 2018 році увійшов до топ-100 кращих юристів України. У команді він  відповідатиме за оподаткування, публічні фінанси і банківське право.

Повідомляє uk.etcetera.media

Володимир ШУЛЬМЕЙСТЕР протягом року (2014-2015) працював заступником міністра інфраструктури. У команді Зеленського він відповідає за транспорт та інфраструктуру. Шульмейстер навчався в аспірантурі Технологічного університету Делфта (Нідерланди), має вчений ступінь доктора філософії з інженерної механіки. Тривалий час працював за кордоном – у Нідерландах, Швейцарії, Британії. Був топ-менеджером групи компаній «Фокстрот».

Олександр ХАРЕБІН займеться інформаційною та мовною політикою. Він закінчив Київське Суворовське військове училище і Київський інститут міжнародних відносин. Працював у різних проектах – від керівництва видавництвом «Новий Світ Медіа» до продюсування Євробачення-2017. Журналісти пов’язують Харебіна з олігархом Сергієм Курченком, тому що до 2013 року він був членом наглядової ради «ВЕТЕК Медіа». Відзначимо, що Харебін, згідно з його інтерв’ю, підтримує риторику команди Зеленського. Він вважає, що українців штучно ділять, використовуючи теми мови та віри. В одному з інтерв’ю він заявив, що «Україна даремно відмовляється від спадщини СРСР у вигляді перемоги у Великій Вітчизняній війні і ставлення до російської мови».

Олег БОНДАРЕНКО. Глава Всеукраїнської організації «Зелений Фонд» Олег Бондаренко відповідатиме за питання екології. Як зазначено на сайті фонду, Бондаренко – юрист з 25-річним стажем.

Олександр МЕРЕЖКО закінчив Інститут міжнародних відносин КНУ. Мережко – доктор юридичних наук, професор, працює завідувачем кафедри права Київського національного лінгвістичного університету, раніше викладав у Польщі. Він спеціалізується на питаннях філософії і теорії міжнародного права, цивільного права, а також міжнародного приватного права. У команді Зеленського буде займатися е-government і народовладдям (референдумами).

Руслан РОХОВ – колишній член команди «Самопомочі». Він балотувався в мери Хмельницького, а пізніше був радником мера Миколаєва Олександра Сенкевича. Рохов спеціалізується на питаннях місцевого і регіонального розвитку, є засновником і керівником школи мерів. До речі, Рохов був учасником проекту «Кандидат» на 112 каналі, де політики і активісти доводили, що гідні стати депутатами.

Вадим ГАЛАЙЧУК є засновником і юристом компанії HillmontPartners, що надає юридичні послуги інвесторам і бізнесу, які працюють або мають намір працювати в Україні. Галайчук вчився на юриста в КНУ, після чого отримав ступінь магістра в Університеті штату Мічиган (США). Він має досвід роботи з компаніями енергетичного сектора і експертні знання в галузі конституційного, адміністративного та виборчого права. До речі, Вадим Галайчук був юридичним консультантом партії «Наша Україна».

СТАРІ ОБЛИЧЧЯ. Крім нових експертів, у команді Зеленського як і раніше залишається колишній міністр фінансів Олександр ДАНИЛЮК, який був позаштатним радником Віктора Януковича, а також міністром у команді Володимира Гройсмана.


До списку радників потрапив екс-міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас АБРОМАВІЧУС, який отримав українське громадянство в 2014 році. Айварас Абромавічус пішов у відставку разом з урядом Арсенія Яценюка в 2016 році. При ньому була запущена система електронних державних закупівель ProZorro.
Колишній заступник міністра юстиції Руслан РЯБОШАПКА також приєднався до радників Зеленського. Практично вся кар’єра юриста пов’язана з Міністерством юстиції – він працював у різних департаментах відомства на різних посадах. Нагадаємо, що в 2016 році Руслан Рябошапка був обраний членом НАЗК. Через рік він подав у відставку, закликаючи перезапустити роботу органу.

КОМАНДА «ЗЕ». Крім експертів і радників, які працюють з Володимиром Зеленським, у штабі назвали імена безпосередніх членів команди.

Дмитро РАЗУМКОВ – політтехнолог і політичний аналітик, є спікером команди. Він син колишнього помічника Леоніда Кучми – Олександра Разумкова. Має досвід роботи як у бізнесі, так і на державній службі. Перебував у Партії регіонів, але пішов з неї в 2010 році. Працював у команді Сергія Тігіпка.

Іван БАКАНОВ – глава передвиборчого штабу Зеленського. Він юрист, з 2013 року  керівник ТОВ «Студія-квартал 95».

Руслан СТЕФАНЧУК є ідеологом політичної сили «Слуга народу». Він викладав у Хмельницькому університеті управління та права. Сьогодні є проректором з наукової роботи вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України. До речі, Стефанчук був помічником депутата від БПП Анатолія Матвієнка.

Михайло ФЕДОРОВ у команді «ЗЕ» відповідає за Digital напрямок. Керує маркетинговим агентством «Smmstudio».

Святослав ЮРАШ займається тим самим напрямком. У 2014 році він заснував прес-центр Євромайдану, завдяки чому інформація про події в Україні транслювалася на шести мовах. Юраш був прес-секретарем Дмитра Яроша. У 2018 році отримав орден «За заслуги» з рук Петра Порошенка.