Зеленський обговорив з президентом Єгипту поставки української продукції на ринки АРЄ

Зеленський обговорив з президентом Єгипту поставки української продукції на ринки АРЄ

Вчора Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Арабської Республіки Єгипет Абделем Фаттаха Ас-Сісі, за підсумками розмови вони позначили взаємну необхідність в організації Міжурядової спільної комісії з економічного і науково-технічного співробітництва, а також переговорів на рівні міністрів закордонних справ.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Глава Української держави запросив Абдель Фаттаха Ас-Сісі відвідати Україну з візитом.

Також Зеленський відзначив важливість подальшої співпраці з Єгиптом, який є головним торговим партнером України в Африці, і підтвердив готовність розвивати двосторонні відносини і нарощувати поставки вітчизняної продукції на ринок Арабської Республіки Єгипет.

Зі свого боку, Ас-Сісі зазначив, що його країна зацікавлена в розширенні відносин з Україною у всіх сферах, зокрема, в створенні хаба українських компаній і їхній участі в єгипетських індустріальних зонах.

З метою інтенсифікації двостороннього співробітництва лідери держав домовилися про проведення найближчим часом засідання Міжурядової спільної комісії з економічного і науково-технічного співробітництва між Україною і АРЄ, а також переговорів на рівні міністрів закордонних справ.

Президент Єгипту відзначив позитивний розвиток людських контактів між двома країнами і повідомив, що українці становлять більшість серед іноземних туристів в АРЄ. Зеленський подякував за впровадження україномовної “гарячої лінії” для надання консультативних послуг українським громадянам, які перебувають на території Єгипту.

Сторони обмінялися думками про заходи щодо запобігання поширенню пандемії, які здійснюються в обох країнах.

Окремо співрозмовники обговорили перспективи і конкретні проєкти в сфері військово-технічного співробітництва. Президент України зазначив, що незадіяним залишається потенціал співпраці в космічній галузі.

Також лідери держав обговорили можливість створення нових форматів співпраці на вищому рівні.Жителів китайських провінцій, які найбільше страждають від перебоїв в подачі електрики, просять максимально переглянути свої витрати в споживанні електроенергії. Наприклад, перестати користуватися ліфтами, кондиціонерами і лампами денного освітлення там, де можна без цього обійтися.

Про це пише видання South China Morning Post.

Видання зазначає, що щорічні перебої з електрикою – звичайна ситуація для Китаю. Однак з другої половини минулого року їхня частота різко зросла.

Брак електрики торкнувся жителів провінцій Ляонін, Гірін і Хейлунцзян. Наприклад, в Шеньяні, столиці Ляонін, раптово перестали працювати світлофори, що призвело до серйозних пробок.

У провінції Цзілінь місцева водопровідна компанія заявила, що до березня 2022 року в провінції будуть спостерігатися незаплановані і неоголошені відключення або обмеження електроенергії. Через це в провінції будуть також перебої з водопостачанням. Повідомлення надалі видалили, зазначивши, що воно було неправильно і неточно сформульовано.

У провінції Гуандун місцева влада опублікувала повідомлення про ініціативу з енергозбереження. Вони закликали урядові організації обмежити використання ліфтів на перших трьох поверхах офісних будівель. Для економії енергії багато міст провінції Гуандун ввели обмеження виробництва для кількох галузей. Наприклад, муніципальний уряд Цін’юаня змусив місцеві промислові компанії припинити використання електроенергії з 8.00 до 23.00.

Fortune пише, що влада Гуандуна також закликала жителів відмовитися від використання кондиціонерів і покладатися на природне освітлення замість електричних лампочок.

Багатьом компаніям, в тому числі невеликим, довелося перенести виробництво на ніч, скоротити обсяги виробництва або повністю припинити діяльність. Серед постраждалих опинилися і компанії, які постачають компоненти компаніям Tesla і Apple, повідомляє The New York Times.

Держвидання Global Times пише, що електропостачання країни “в достатку”, а встановлена потужність виробництва електроенергії в Китаї становить 2,28 млрд кВт. Перебої з електроживленням в північно-східному Китаї, за даними ЗМІ, пов’язані з політикою щодо обмеження викидів вуглецю.

У той самий час Fortune відзначає, що південь Китаю потерпає від браку гідроенергії. Через більш тепле, ніж зазвичай, літо осушувалися водосховища в провінції Юньнань. У той самий час різке зростання експорту викликало сплеск промислового попиту на енергію в провінції Гуандун, що призвело до дефіциту електроенергії.

Північні провінції Китаю більше залежать від вугілля для отримання енергії. За словами експертів, політика Китаю щодо скорочення викидів є вторинною причиною нестачі електроенергії. В першу ж чергу винні ціни на вугілля та газ, які в цьому році в Китаї виросли більш ніж удвічі через відродження “постпандемічного” глобального попиту.

Крім того, брак вугілля пов’язаний і з торговою суперечкою Китаю з Австралією – другим за величиною експортером вугілля в світі. Австралія значно обмежила поставки вугілля в Китай, повідомляє Reuters.

Проблеми в енергосекторі Китаю відбилися і на інших країнах, повідомляє Bloomberg. Через брак електроенергії в Китаї, що є найбільшим споживачем металів, в останні кілька місяців уже виникли втрати поставок на металургійних заводах, заводах з переробки і сталеливарних заводах. Як наслідок в Лондоні впали ціни на нікель (-2,3%), олово (-3,9%) і алюміній (-1,1%).