Здивуйте себе! Топ-7 маловідомих фактів про сновидіння

Здивуйте себе! Топ-7 маловідомих фактів про сновидіння

Природа сну до кінця не вивчена. Існують різні фази цього явища, але сьогодні ми хочемо розповісти власне про самі сновидіння.

Раніше вважалося, що самі боги посилають сновидіння людям, наділеним високим суспільним статусом, а тлумачі снів супроводжували полководців під час військових походів.

Творець психоаналізу Зигмунд Фрейд вірив, що сон – це час, коли людина відмовляється від взаємодії із зовнішнім світом і вступає в спілкування зі світом внутрішнім, зі своєю підсвідомістю.

Що ж ми знаємо про сновидіння? Наводимо топ-7 маловідомих фактів:

Сновидіння VS психози

В ході одного експерименту людям не давали бачити сновидіння, але дозволяли спати 8 годин на добу. Через 3 дні всі учасники експерименту стали зазнавати труднощів з концентрацією уваги, дратівливість, галюцинації. Коли їм дозволили бачити сновидіння, все перші ознаки психозу зникли.

Сновидіння курців

Кажуть, що люди, які кинули курити, бачать набагато яскравіші сни, ніж курці, або ті, хто ніколи не курив.

Не бачити сновидіння не можна

Багато з нас помиляються, стверджуючи, що ніколи не бачать сни. Всі нормальні люди, занурюючись в дрімоту, бачать сни, але більшість при пробудженні моментально їх забуває. Це підтверджують енцефалограми, зняті під час сну.

Лише у одного пацієнта військового госпіталю за всю історію досліджень снів енцефалограма показала відсутність сновидінь. Ця людина раніше була поранена в голову.

Сон у балийців

Відомо, що тубільці острова Балі при несподіваному переляку впадають в сон, як це властиво деяким комахам.

Сни бачать навіть сліпі

Доведено, що люди, які втратили зір протягом життя, бачать сни нарівні зі зрячими людьми. Люди, сліпі від народження, не бачать зображень в звичному нам розумінні, але точно так само переживають в снах різні емоції: образи в їхній підсвідомості формуються через запахи, звуки і тактильні відчуття.

Сумні сновидіння

Як би це сумно не звучало, але найчастішими емоціями, пережитими уві сні, є туга, тривога або відчай, і, в цілому, негативні емоції.

Уві сні ми бачимо лише реальних людей

Примітно, що наша підсвідомість не в силах самостійно і довільно генерувати особи людей. А це означає, що абсолютно всіх незнайомців в наших снах ми колись таки бачили, але, можливо, не запам’ятали.