Загороднюк про заяву Тарана: Як можна говорити, що ми йдемо в НАТО і тут же відмовлятися від стандартів?

Загороднюк про заяву Тарана: Як можна говорити, що ми йдемо в НАТО і тут же відмовлятися від стандартів?

Колишній міністр оборони Андрій Загороднюк прокоментував слова свого наступника – нового міністра Андрія Тарана – щодо адаптації Збройних сил України до стандартів НАТО. Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Такі заяви викликають стурбованість. Як можна серйозно говорити про те, що ми йдемо в НАТО і при цьому одразу ж відмовлятися від переходу на стандарти? Адаптація і запровадження стандартів є частиною інтеграції і не можна робити одне без іншого. Крім того, вони значно посилять ефективність наших підрозділів, а отже, – обороноздатність країни”, – заявив Загороднюк.

Він назвав «цілком реалістичною» адаптацію стандартів ЗСУ до натовських.

“Щодо «нереалістичності» адаптації стандартів в ЗСУ – питання, скільки часу і на яких посадах міністр вивчав стандарти, що у нього з’явилася така позиція? Це цілком реалістично – щонайменше щодо ключового пакету і десятків технічних стандартів, так щоби через два роки ми могли говорити про здійснення переходу”, – додав Загороднюк.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Андрій Таран заявив, що головним завданням Міністерства оборони «замість амбітної, але недосяжної найближчим часом цілі повної адаптації збройних сил України до стандартів НАТО» повинна бути мета максимального забезпечення здатність ВСУ взаємодіяти з силами Альянсу.