З 1 квітня розпочнеться “час Х”. Медична реформа України провокує втрату безвізу з ЄС

З 1 квітня розпочнеться “час Х”. Медична реформа України провокує втрату безвізу з ЄС

Український психіатр Семен Глузман оцінив новий етап реформи охорони здоров’я, який настане 1 квітня 2020 року.

«1 квітня настане катастрофа», — підкреслив він в інтерв’ю на Ukrlife.tv, передає Главред.ПОПУЛЯРНЕ В МЕРЕЖІ

За його словами, з цього часу фінансування медичних установ скорочується приблизно на 50%, в тому числі туберкульозних і психоневрологічних диспансерів.

«Люди (з диспансерів, — ред.) Підуть на вулицю. Тому бацила Коха (збудник туберкульозу, — ред.), Коли ми будемо їхати в транспорті, буде вибирати, на кого з нас сісти», — вважає він.

До слова, Кабінет міністрів в листопаді 2019 року прийняв Державну стратегію в сфері протидії ВІЛ / СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів до 2030 року. Одним з акцентів держстратегії є вдосконалення системи ефективного виявлення захворювань. Це буде досягатися шляхом розширення мережі установ, які можуть надавати послуги тестування інфекції, просування самостійного тестування та періодичного тестування серед груп ризику.П

Крім того, буде повністю задоволена потреба в антиретровірусній терапії. У питанні скорочення випадків інфікування і захворюваності гепатитами «В» і «С» в передбачено створення нової і посилення старої системи епіднагляду та моніторингу вірусних гепатитів. Глузман зазначив, що за словами західних дипломатів, з якими він спілкується, попереджають, що через спалах захворюваності на туберкульоз Україна загрожує втрата безвіза з ЄС.

  • «Уже готують Європу. Я знаю від одного з послів до того, що потихеньку закриють нам безвіз. Вони бояться нас», — попередив він. На його думку, новий етап експерименту з медичною реформою в Україні скінчиться «дуже сумно». «Багато лікарів вважають, але мовчать. З кожним роком лікуватися у нас все небезпечніше і небезпечніше. Держава готується до знущання по дурості тих чиновників, які за це відповідальні», — говорить експерт.

Відзначимо, що недавно в Чернівецькій області було прийнято рішення про ліквідацію трьох дитячих санаторіїв. Свою роботу припинять Дитячий санаторій Щербинка, протитуберкульозний санаторій Красноїльськ та Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій Садгора. Всіх працівників ліквідованих санаторії місцева влада обіцяла працевлаштувати, а також заявили, що якісного медобслуговування ці санаторії людям не надавали і лікувалося там дуже мало людей.

Відповідне рішення депутати облради прийняли відповідно до реформи медичної галузі, яка скасовує фінансування будь-яких установ санаторно-курортного типу в Україні з місцевих бюджетів.