Вибори в Криму та на Донбасі мають відбутися восени — Зеленський

Вибори в Криму та на Донбасі мають відбутися восени — Зеленський

Восени в Україні мають відбутися місцеві вибори на території всієї держави, включно з тимчасово окупованими територіями Донбасу і Криму. Про це президент України Володимир Зеленський сказав під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки.

“Наше бажання сьогодні – провести місцеві вибори по всій території України, включно з окремими районами Донецької і Луганської областей, у жовтні 2020 року. Хотілося б, щоб і на території Криму. Але зробити це без елементарних безпекових і політичних умов, порушуючи Конституцію України та міжнародні стандарти демократичних виборів, є неможливим для нас”, – заявив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрмак про вибори на Донбасі: У нас є чіткий план

При цьому президент зазначив, що сьогодні російська сторона інформує світ, що у 2019 році на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу було видано 125 тис. російських паспортів.

“Я казав про це в Парижі і повторюю ще раз. Людям на Донбасі потрібні вибори, які будуть визнані Україною, усім світом, легітимними. І вони не можуть бути такими, якщо пройдуть не за українським законодавством, під звуки пострілів та без контролю над українським кордоном”, – наголосив Зеленський.