Вони полетіли в космос і перемогли у Другій світовій, а от відповідальність їх не стосується!?

Вони полетіли в космос і перемогли у Другій світовій, а от відповідальність їх не стосується!?

Суддя Конституційного суду заявив росіянам, що тепер ми не відповідаємо за дії вже неіснуючого СРСР.

Російська влада готові за будь-якого приводу заявляти про свою причетність до польоту Гагаріна і перемозі у Другій світовій. А от репресії і злидні їх не стосуються.
Ні в 1937, ні в 2020.

За словами Костянтина Арановского судді конституційного суду РФ, реабілітація жертв радянських репресій не повинна розглядатися як відшкодування шкоди.

Суддя Конституційного суду (КС) Росії Костянтин Арановський в окремій думці по одному з прийнятих рішень назвав СРСР «незаконно створеною державою». Він додав, що Росія не є правонаступницею Радянського Союзу. Про це пише російське видання «Коммерсант».

Арановський висловив свою думку в додатку до постанови КС у справі про компенсацію втраченого житла дітям постраждалих від політичних репресій. Три заявниці звернулися до суду, так як хотіли отримати житло в Москві, де їх сім’ї проживали до репресій. Суд встав на сторону жінок.

Але, ви тільки уявіть собі, в окремій думці суддя заявив, що Росія «не є правоснаступницею, а замінює на своїй території державу, що була стоврена незаконно, що не зобов’язує нести відповідальність за наслідками діяльності СРСР, включаючи політичні репресії».

Арановський вважає, що реабілітацію жертв репресій не можна розглядати як відшкодування шкоди винуватцем. «Вже це одне робить спірним правонаступництво з перенесенням на Росію зобов’язань комуно-радянської влади з її репресивно-терористичними діяннями», – пояснив він.

Суддя наголошує, що вина «безперечно присутнія в складі того багаторічного злодіяння», коли «за роки Радянської влади мільйони людей стали жертвами свавілля тоталітарної держави, зазнали репресій за політичні та релігійні переконання, за соціальними, національними та іншими ознаками».

Перемістити провину, тим більше настільки безмірну і непрощенну, з одного суб’єкта на інший можна, подібно тому як змінюють осіб в договірних правовідносинах, наприклад, зобов’язання або членство в Раді безпеки ООН.

Арановський вважає, що Росії не обов’язково «заміщати собою державу переможеного і полеглого потім соціалізму».

Це неможливо хоча б тому, що його вина в репресіях і інших непробачних злодіяння, починаючи з повалення законної влади Установчих зборів, безмірна і в буквальному сенсі нестерпна.

Суддя додав, що відновлювати справедливість можна не тільки «з вини, а й просто заради права з вірою в правду, з позиції відповідальності і з милосердя».

Не потрібно бути наступником і послідовником, наприклад, піромана, щоб гасити пожежі та рятувати погорільців з їх майном; успадковувати комунізм теж не обов’язково, щоб виправляти наслідки тоталітарного зла.

Арановський запропонував вважати Росію державою, «непричетною до тоталітарних злочинів ні” особисто “, ні в порядку правонаступництва». Суддя додав, що «російська держава заснована не в продовження комуністичної влади: вона сторена для протидії тоталітарному режиму та замість нього».