Візит в Україну Вселенського патріарха – небезпека для Російської православної церкви

Візит в Україну Вселенського патріарха – небезпека для Російської православної церкви

Візит української делегації до Стамбулу і зустріч з Вселенським патріархом Варфоломієм, результатом якої стало підтвердження візиту патріарха на святкування 30-річчя Незалежності України в Київ, підірвав гігантський пласт негативу від російських і проросійських пропагандистів.

Сьогодні практично всі інформаційні майданчики РПЦвУ/РПЦ, публікують матеріали мета яких – нівелювання результату візиту і створення передумов для інформаційної дискредитації візиту Вселенського патріарха.

Забавно дивитися на цей примітивний маніпулятивний аргумент російських і проросійських “експертів” з урахуванням того, що союзники і друзі України зовсім не куплені багатомільйонними транзакціями, кредитами і постами в монополії, як окремі недешеві лобісти російських інтересів в світі. Це давня стратегія РФ, перекладати з хворої голови на здорову, але не в цьому навіть вся справа.

Для Росії зараз вкрай небезпечний візит Вселенського патріарха до України. Адже це не тільки додаткова підтримка ПЦУ і особисто митрополита Епіфанія на найвищому рівні, а й знакова участь Вселенського патріарха в святкуванні круглої дати Незалежності України, незалежність якої була кісткою в горлі російських окупантів протягом усього історичного буття наших держав.

А тому у практично всіх російських пропагандистів, що мають релігійне спрямування висвітлення подій, завданням №1 є дискредитація і нівелювання всього, що пов’язано з візитом Варфоломія до України. Причому використовується досить широкий спектр маніпуляцій, для культивації негативу на цій темі.

Багато інших ангажованих і оплачуваних ресурсів в єдиному пориві стали забивати порядок денний теоріями, версіями, маніпуляціями і відвертими фейками щодо того, чого буде коштувати Україні цей візит. Коштувати не тільки в питанні фінансів, а й за політичними і соціально-громадськими мірками. Тобто, фактично, то чим протягом багатьох років так часто користується Росія, а саме приваблює союзників за рахунок щедрої оплати їх послуг нафтогазової валютою, російські пропагандисти намагаються проєктувати і на Україну. Мовляв, Україна щедро платить всім, хто є її союзником, в тому числі і Вселенському патріарху.

Незаперечно одне, 2021-й рік стане не менш важливим в історії української церкви, і України в цілому. Адже ефект Томосу повторить ефект візиту Варфоломія. Ефект, що руйнує негативний, деструктивний вплив Росії на Україну і всередині України. І цього в Кремлі ніяк не хочуть допустити.