Відновлюємо печінку після свят. Cмачно і корисно

Відновлюємо печінку після свят. Cмачно і корисно

Відчуваєте потребу у самовідновленні тоді ця стаття для вас.

Новорічні свята – справжнє випробування для нашого організму. За цей короткий проміжок часу ми в кілька разів перевищуємо допустимі дози aлкоrолю, їмо важкі салати, заправлені майонезом, і точно не відмовляємося від солодощів. Головний потерпілий – печінка. Побалуйте ваш багатостраждальний орган цими трьома продуктами, і вона відновиться швидше.

Гарбуз

Печінка дуже “любить” гарбуз (втім, як і інші овочі та фрукти з оранжевою м’якоттю). Вона знижує наслідки окисного стресу, відновлює активність детоксикаційних ферментів. Не тільки м’якоть, гарбузове насіння також особливо коринсне для печынки: воно багате цинком і маэ легку жовчогінну дію.

Курага

Курага допомагає знизити ризики раку печінки, завдяки унікальному поєднання вітамінів і мікроелементів.

“Курага багата мікроелементами: калієм, магнієм, клітковиною. За рахунок своєї антиоксидантної дії вона захищає нас від вільних радикалів і від наслідків окисного стресу. Крім того, завдяки магнію і калію курага допомагає при захворюваннях серцево-судинної патології”, – розповідає дієтологиня Ірина Торопигіна в інтерв’ю виданню Е1.

Але з курагою варто все-таки бути обережніше, і сприймати її як десерт – в ній багато фруктози і глюкози, які можуть сильно підвищити рівень цукру в крові, якщо не знати міру.

Оливкова олія

“Оливкова олія містить головний антиоксидант — вітамін Е. Він захищає організм від дії вільних радикалів — речовин, що утворюються під дією сонячного світла, сигаретного диму, забрудненого повітря і радіації. Саме з цими шкідливими речовинами і змушена боротися наша печінка”.