Вчені знайшли в надрах Місяця залишки планети Тейї

Вчені знайшли в надрах Місяця залишки планети Тейї

Вчені з Університету Нью-Мексико провели новий аналіз зразків місячного грунту і з’ясували, що під поверхнею супутника Землі можуть ховатися залишки стародавньої планети Тейї. Згідно “ударної” теорії походження Місяця, вона з’явилася внаслідок зіткнення Землі і Тейї, повідомляє Naked science.

Близько 4,5 мільярдів років тому Земля зіткнулася з небесним тілом, розміри якого нагадували Марс. Частина уламків була викинута в космічний простір і сформувала Місяць. Гіпотетичне тіло назвали Тейя, але виявити сліди його існування поки не вдавалося.

Згідно з розрахунками, Місяць на 70-90% складається з матеріалу Тейї. На його існування міг вказувати інший склад ізотопів кисню, що залежить від орбіти і розмірів небесного тіла. Аналіз місячного грунту показав, що він дійсно не схожий за складом на інші небесні тіла Сонячної системи, але з Землею практично повністю збігається.

Тепер же вчені провели новий, детальний аналіз зразків місячного грунту. Вони вивчили зразки, які були зібрані на різних ділянках поверхні Місяця: від темних базальтових “морів” до плаксіоглазів, які були підняті з глибин вулканічними процесами.

Виявилося, що речовина на різних ділянках відрізняється за ізотопним складом. Чим глибше формувалася порода, тим більше важких ізотопів кисню вона містить і тим сильніше відрізняється від земних порід. Таке можливо в разі, якщо зовнішні шари Місяця утворилися з перемішаного розплаву Землі і вдарила її планети, однак під цією “корою” збереглося речовина древньої Тейї.

Ймовірно, Тейя сформувалася на більш далекій від Сонця орбіті, а потім, вибита зі своєї траєкторії силами гравітації, зіткнулася з молодою Землею.