Варто знати: У соцмережах активно почали використовати нову схему видурювання грошей

Варто знати: У соцмережах активно почали використовати нову схему видурювання грошей

Якщо до вас звертаються друзі або знайома щодо фінансової допомоги, обо’язково зв’яжіться із ними альтернативним засобами та уточніть, чи це дійсно вони.

Для викрадення грошей у власників банківських карт аферисти зламують сторінки в соцмережах і просять допомогти.

Про це повідомляє Екоінвест з посиланням на “Сегодня”.

Журналіст видання Олексій Фалін розповів про те, як ледь не потрапив на вудку шахраїв, які звернулися до нього від імені друга, якому нібито терміново знадобилася банківська картка для виведення грошей.

Зателефонувавши товаришеві, він дізнався, що його сторінку зламали, гроші насправді просить не він. Щоб простежити схему афери, журналіст продовжив спілкування з невідомим, який спілкувався від імені друга і попросив для отримання доступу до рахунку повідомити конфіденційні дані – логін і пароль.

Як потім виявилося, шахраї, зламавши сторінку в соцмережі, звернулися до кількох десятків знайомих з таким же проханням.

Експерт з безпеки Руслан Болгов пояснив, що шахраї розраховують на наївність своїх жертв і несподіванку. “Вони застають людину зненацька. Проста фраза: у мене проблема – допоможи. Все, людина губиться, особливо, якщо ці люди близькі, або нормально спілкувалися”, – зауважив він.