В Індії є колодязь богині Бхайрабі, який обходять стороною люди, тварини і навіть птахи

В Індії є колодязь богині Бхайрабі, який обходять стороною люди, тварини і навіть птахи

Кажуть, що диму без вогню не буває. Є речі, які ніхто не може пояснити з точки зору звичної логіки, але вони все рівно відбуваються, можливо через якусь містику, або не вивчену наукою природу, а можливо є наслідком збігів обставин. В будь якому разі не варто перевіряти долю і лишній раз наражати себе на небезпеку, у буд якому разі так вважають ті, хто живуть поруч із такими об’єктами.

Це стародавня держава в Південній Азії має багатотисячолітню історію. В долині річки Інд люди жили 200-500 тис. років тому. Кожне місто цієї землі володіє особливим колоритом.

Розквіт цивілізацій, які перебували на території сучасної Індії, припав на 6000-4000 р.р. до н. е.

У кожному індійському штаті можна побачити масу пам’яток. Досить згадати, наприклад, місто Варанасі, священне для кожного буддиста, мавзолей-усипальницю Тадж-Махал, залишки столиці Віджаянагарскої імперії, фортеця Мехрангарх і інші унікальні місця. Кожен округ має об’єкти, які самі по собі є свічненням розвитку давньої індійської культури.

Видима частина колодязя

Одним з таких легендарних місць є колодязь богині Бхайрабі. Глибина його не встановлена по сьогодні, Він знаходиться на півночі Індії і вважається священним. За кілька тисяч років колодязь обріс безліччю міфів і містичних історій. Одні грунтуються на місцевих релігійних писаннях, інші – на правдивих фактах. Визначити та перевірити достовірність всіх нашарувань цієї багатої культурної спадщини сьогодні вже практично неможливо.

Згідно з легендою про богиню Бхайрабі, вона віддає перевагу тиші і усамітненню. І, за словами місцевих жителів, того, хто вирішить потривожити божество і занадто близько підійде до її обителі, чекає неминуча кара.

А найцікавіші, які вирішили наблизитися впритул, виявляться під впливом її енергії і вже ніколи не покинуть цього місця. На підтвердження гіди і жителі сусідніх сіл згадують історію про групу сміливців, які не послухавшись застережень спустилися в колодязь. Після цього нікого з них вже не бачили, наверх вони не піднімалися.


Ніхто не знає, на яку глибину йде під землю таємничий колодязь

Пізніше тут сталася ще одна історія. Високопоставлений чиновник, перебуваючи в цій місцевості, почув історію про богиню Бхайрабі. Він пошкірвися із місцевих і попросив відвезти його до цієї споруди, щоб розвіяти на його думку міф.

Він наблизився до колодязя і осквернив святе місце, плюнувши в нього зі словами, що історія про колодязь – повна нісенітниця.

Спускаючись до машини, нечестивець знепритомнів, а через 2 дні помер у лікарні, так і не прийшовши до тями.

Дивно, але в районі колодязя не видно ні тварин ні птахів. Місцеві жителі стверджують, що над водою часто з’являється густий туман. Причину цього неможливо пояснити з наукової точки зору. Згідно з народними повір’ями, так відбувається в згубних і проклятих місцях, де втрачається відчуття часу.

Чому ця богиня викликає страх у жителів країни? Справа в тому, що в індуїзмі вона втілює собою саму енергію розрухи, яку уособлює одне з втілень верховного бога Шиви – Бхайрава. Це одна з основних енергій, яка управляє цим світом. За віруваннями індусів, Творець укладає в собі не тільки творче начало, а й приховані аспекти сил смерті. Богиню Бхайрабі шанують також в Тибеті і Непалі.