Уже з вівторка для українців спрощують візову схему Великобританії

Уже з вівторка для українців спрощують візову схему Великобританії

З вівторка українці з паспортами зможуть подавати документи на візу до Великобританії повністю онлайн. Про це пише Екоінвест із посиланням на ВВС.

Уряд піддавався критиці за кількість бюрократії, з якою стикаються ті, хто тікає від російського вторгнення, але відхилив заклики скасувати візові вимоги.

9 березня Борис Джонсон заявив депутатам, що наразі було видано «майже 1000 віз» і що «ми очікуємо, що ці цифри зростуть до сотень тисяч».

Країни ЄС, навпаки, пропускають українських біженців до трьох років без віз .

Як змінилися правила Великобританії?

27 лютого Міністерство внутрішніх справ оголосило про “тимчасові візові послаблення” , щоб дозволити найближчим членам сімей громадян Великобританії, які зазвичай проживають в Україні, подавати заявки на отримання безкоштовної сімейної візи до Великобританії.

Це охоплювало:

  • подружжя або цивільний партнер
  • неодружений партнер (вони повинні прожити разом у стосунках не менше двох років)
  • батьком, якщо особа, яка проживає в Україні, не досягла 18 років
  • дитина віком до 18 років
  • повнолітній родич, за яким вони доглядають через стан здоров’я

Лейбористи закликали впустити інших членів сім’ї.

Міністр внутрішніх справ Іветт Купер звернула увагу на випадок літньої українки Валентини Климової, яка приїхала до Великобританії, щоб приєднатися до своєї дочки Наталії Румянцевої, але їй відмовили у в’їзді співробітники прикордонних сил.

Валентина Климова з дочкою Наталією Румянцевою

28 лютого міністр внутрішніх справ Пріті Патель оголосила, що ця схема також поширюватиметься на найближчих родичів приблизно 37 500 українців, які вже оселилися у Великобританії.

березня вона ще більше розширила схему, щоб охопити:

  • батьків
  • бабуся і дідусь
  • дорослі діти
  • братів і сестер
  • їх найближчі члени сім’ї

Вона також підтвердила, що пані Климовій тепер дозволили в’їзд до Великобританії.

З тих пір схема була знову розширена, щоб охопити тіток і дядьків, племінників, племінниць, двоюрідних сестер і сватів.

Як українці можуть оформити сімейні візи?

З 15 березня заявки від власників українських паспортів можна подавати повністю онлайн, тобто заявникам більше не потрібно буде відвідувати візовий центр (VAC) особисто.

Їм потрібно буде довести, що вони мають необхідні зв’язки з Великобританією, але їм не потрібно буде показувати знання англійської мови чи підтвердження доходу, як це зазвичай потрібно.

Після прибуття до Великобританії їм все одно потрібно буде надати біометричну інформацію, наприклад, відбитки пальців.

Були скарги на те, скільки часу потрібно для оформлення візи, один британський чоловік зв’язався з нами і сказав, що для отримання візи для його української падчерки, яка втекла до Румунії, знадобилося 72 години.

У Кале також є сотні українських біженців, які намагаються потрапити до Великобританії. Вони кажуть, що співробітники прикордонної служби відмовили їм через відсутність належних документів і сказали подавати документи на візу в Парижі.

березня міністр внутрішніх справ Пріті Патель сказала депутатам, що «ми створили індивідуальний VAC [Візовий центр] по дорозі до Кале».

Але міністерство внутрішніх справ цього не підтвердило.

березня міністр уряду Кевін Фостер заявив депутатам, що «ми прагнемо створити присутність у Ліллі» – приблизно в 70 милях від Кале.

У міністерстві внутрішніх справ стверджують, що центр Лілля розглядатиме “обмежену кількість справ”, які йому передали чиновники прикордонних сил.

Чи можуть інші українці подати заявку на приїзд до Великобританії?

Інструкції міністерства внутрішніх справ окреслюють інші шляхи, якими українці можуть в’їхати до Великобританії. Вони можуть подавати заявки на візу для відвідування, роботи чи навчання у Великобританії, але наразі вони не можуть робити це з України.

Інструкція каже, що «якщо ви можете безпечно подорожувати, ви можете подати заявку… в одній із сусідніх країн».

26 лютого пан Фостер наголосив на урядовій візі для сезонних робітників (яка дозволяє людям подавати документи, щоб приїхати до Великобританії збирати фрукти та овочі). Після широкої критики його твіт був видалений.

Деякі депутати закликали повністю скасувати візові правила Великобританії для українців.

Патель Патель неодноразово виключала це, наполягаючи на тому, що «безпека та біометричні перевірки є основоположною частиною нашого процесу затвердження віз у всьому світі і триватимуть».

«[Вони] життєво важливі для забезпечення безпеки британських громадян, зокрема, оскільки російські війська зараз проникають в Україну та зливаються з українськими силами. Джерела в розвідці також констатують наявність екстремістських груп і організацій, які загрожують регіону, а також нашій батьківщині».

Уряд також заявив, що деякі люди в Кале, які визнають себе українцями, мають фальшиві документи.

Патель Патель також оголосила про новий «гуманітарний шлях допомоги», який дозволить українцям, які не мають родинних зв’язків у Великобританії, вести легально справи з окремими особами, підприємствами, благодійними організаціями та громадськими організаціями.

Але деталі щодо того, як люди та організації у Великій Британії можуть подати заявку на спонсорство, все ще розробляються.

Які дані уряду щодо біженців?

Виступаючи перед депутатами 9 березня, прем’єр-міністр Борис Джонсон сказав:

“Цей уряд має гордість. Ми зробили більше для переселення вразливих людей, ніж будь-яка інша європейська країна з 2015 року”.

Пан Джонсон вже висловлювався про це раніше.

За даними міністерства внутрішніх справ Великобританії, з 2015 по 2020 рік до країни для захисту прибули 29 053 сирійця .

Однак за той же період Німеччина отримала 621 680 сирійців, Швеція – 80 875, Греція – 78 605, Угорщина – 70 225, Австрія – 53 640, Нідерланди – 41 035 та Франція – 34 015, за даними статистичного агентства ЄС Євростат .

Ці цифри включають переселених біженців – людей, які були прийняті з іншої країни, де вони першими шукали притулку, – а також тих, хто звернувся з проханням про надання притулку безпосередньо в країні.

Уряд повідомив нам, що заява пана Джонсона стосується лише переселених біженців.

З 2015 року Великобританія переселила 25 000 людей з таборів біженців в інших країнах, зокрема сирійців, афганців та інших національностей. Франція прийняла 16 345 за цією схемою, а Німеччина – 12 500.