“У випадку загрози, знищимо міст, зокрема і той, що дуже розрекламований” – гучне звернення Турчинова

“У випадку загрози, знищимо міст, зокрема і той, що дуже розрекламований” – гучне звернення Турчинова

Україна залучить до берегової оборони Чорноморського та Азовського узбережжя нові і модернізовані ракетні комплекси. Про це в  інтерв’ю «ВВС Україна»  повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов. 

За його словами, цей захід необхідний як відповідь на скупчення озброєних сил РФ на кордоні з Україною.

«Біля нашого кордону розташовані підрозділи, готові до наступально-штурмовим дій. Я вже не кажу про мілітаризацію Криму, де крім значно посиленого Чорноморського флоту, створений 22-й армійський корпус, орієнтований для наступу на південні регіони нашої країни », – заявив Турчинов. 

За його словами, Росія напала на українські кораблі в Керченській протоці не просто так. Економічна блокада азовського узбережжя почалася із завершенням першої черги Керченського моста. «РФ бажає зробити Азовське море російським« озером ». Саме цього ми протидіяли. Наші плавзасоби, захоплені РФ, виконували рішення РНБО про посилення військової присутності в Азово-Чорноморському регіоні та створення на Азові бази ВМС », – сказав Олександр Турчинов. 

За його словами, до берегової оборони Чорноморського та Азовського узбережжя будуть залучені нові і модернізовані ракетні комплекси.

«Це дозволить нам не тільки ефективно протидіяти будь-яким десантним операцій, але і знищити будь-який корабель, який загрожує нашій країні на відстані 300 кілометрів, навіть коли він розташований в порту базування. Це не буде для нас проблемою, в разі загрози, знищити будь-яку переправу або міст, в тому числі і той, який дуже розрекламований », – підкреслив секретар РНБО.

Турчинов також заявив, що Україна планує новий прохід військових кораблів через Керченську протоку. 

За його словами, з цим питанням не можна зволікати. «Це для нас важливо. Якщо ми зупинимося і відступимо, то Росія фактично виконає своє завдання по захопленню Азовського моря, пред’явить світу самовизначень нові морські кордони в Чорному морі, де-факто легалізувавши окупацію Криму », – сказав Турчинов.

Він також додав, що прохід буде здійснюватися під наглядом представників ОБСЄ та інших міжнародних організацій, «щоб довести всьому світу, що Україна і її моряки не порушують ніяких законів і міжнародних правил».

Він також додав, що було б логічно, щоб в Азовському морі на допомогу Україні з’явилися кораблі НАТО. «Поки що така наша ініціатива не отримала відповіді. Але я сподіваюся, що під час наступного проходу українських військових кораблів через Керченську протоку вони хоча б відправлять до нас своїх спостерігачів », – підсумував секретар РНБО.

Як повідомлялося раніше, 25 листопада вранці українські кораблі і рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси в порт Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир і пошкодило його. На трьох судах були 24 українських військових, двоє з них – службовці СБУ. Всіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили в незаконному перетині кордону РФ в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли в СІЗО Москви.