fallback-image

“У сльозах кидаються на груди”: Донбас розчарувався в Росії і мріє про Україну

Близько 70% жителів “Л/ДНР” хочуть повернутися під контроль України через пустку і розруху на окупованих територіях, однак бояться і не вірять, що ситуація зміниться.

Якби була якась “чарівна кнопка”, яка могла б повернути в ситуацію 2013 року, більшість жителів “ДНР” неодмінно б її натиснули. Повернення контролю України над сепаратистськими територіями хочуть більше 70% жителів “народних республік”.

Раніше в окупованому Донецьку було гамірно і людно, а багато медійних зірок поспішали засвітитися в “Л/ДНР”, “урвати хвилину слави”.

Зараз багато жителів повернулися, але місто виглядає порожнім і занедбаним. Донецьк більше не цікавий, тут нічого не відбувається. Люди з образою говорять про те, що багато журналістів і медійних особистостей зробили ім’я на їхній війні, і тепер або сильно просунулися по кар’єрних сходах, так що їх можна побачити в прайм-тайм на головних телеканалах, або відправилися на наступну війну, в Сирію”.

Втома і розчарування в Донецьку вчуваються в усьому. Зарплати жителів окупованих територій рідко перевищують 10 тисяч російських рублів, про політику ніхто навіть не згадує. Пенсіонери, які залишилися без грошей на хліб, у сльозах кидаються на груди.

Всі тільки і говорять, що про їжу. І так ніжно, ніби мова про щось рідне, близьке. Не хліб, а хлібець, не молоко, а молочко, не кров’яна ковбаса, а “кров’яночка”. Це лексика бідняків, які недоїдають. З другого міста України Донецьк перетворився на місто жебраків. Звичайно, тут є кав’ярні, бари, ресторани, хоч і напівпорожні, і хтось навіть проводить в них час, але в цілому рідко можна побачити людей, навіть просто гуляючи вулицями. У Донецьку панують апатія і післявоєнна депресія.

Зараз, жителі Донбасу залишилися нікому не потрібні і бажають якоїсь масштабної амністії і прощення один одному старих гріхів. У всякому разі, саме цього дуже чекають від України в Донецьку. Від Росії – то тут уже нічого доброго давно не чекають. Як стало раніше відомо, що в “ДНР” місцеві жителі працюють за $37-100 на місяць. Зарплат не вистачає навіть на необхідний набір продуктів.