У київському метро знайшли напис “Слава Україні”, зроблений в часи СРСР

У київському метро знайшли напис “Слава Україні”, зроблений в часи СРСР

За це можна було добряче отримати, а тим більше у Києві та щей в місцях масового скупчення людей. Диво, що напис дожив до сьогоднішніх днів.

У радянські роки будівельники, які оздоблювали станцію метро “Золоті ворота”, виклали напис “Слава Україні” коричневою смальтою. Національне гасло можна побачити на мозаїчному фризі у вестибюлі між ескалаторами: літери – темніші, фон – світліший, пише Український інтерес із посиланням наukrainecountry.com .

За кілька десятків років мозаїка потемнішала, що зробило її менш помітною.
Фото: metropolis.kiev.ua

Із часом мозаїка сильно потемніла, і побачити її стало непросто. Довгий час цей напис вважали вигадкою. Однак декілька років тому автор інтер’єру станції Вадим Жежерін підтвердив, що напис існує, кажуть у прес-службі столичної підземки.

Мозаїку виклали в 1989 році. Фото: metropolis.kiev.ua

“Хлопці, робітники, самі виклали. Потім змусили мене піднятися нагору й подивитися. Я подивився, а вони питають: “Ти не боїшся?”. Ну, я відповів, що не боюся. Вони були натхнені нижнім вестибюлем і вже грішно було не викласти цей напис”, – розповідав Жежерін в інтерв’ю газеті “Сегодня”.

У нижньому вестибюлі, про який каже архітектор, мозаїки зображували храми та київських князів.

У СРСР таке зухвальство не залишили б без уваги, але тоді вже тривала Перебудова. У повідомленнях КДБ за 1989-1991 роки згадок про “диверсію” немає.