Туреччина заявила, що збирається закрити Босфор для Росії

Туреччина заявила, що збирається закрити Босфор для Росії

Туреччина розглядає можливість перекриття проток Босфор і Дарданелли для проходу кораблів в якості реакції на загострення ситуації в Ідлібі, пише  Інтерфакс  в п’ятницю, 28 лютого.

Відзначається, що рішення про перекриття проток може бути прийнято на підставі статей 20 і 21 Конвенції Монтре 1936 року про режим проток, які наділяють Анкару таким правом в тому випадку, якщо Туреччина вважає себе «під загрозою безпосередньої військової небезпеки».

Крім того повідомляється, що турецька сторона може відкласти розгортання С-400, яке раніше було заплановано на квітень.

У той же час, представник Чорноморського флоту РФ Олексій Рульов повідомив, що два фрегата Адмірал Макаров і Адмірал Григорович з крилатими ракетами Калібр-НК проходять турецькі протоки Босфор і Дарданелли в напрямку Середземного моря.

Він також повідомив, що в ході переходу екіпажі кораблів провели навчання на полігонах бойової підготовки флоту в Чорному морі. «Третій фрегат ЧФ даної серії – Адмірал Ессен, виконує завдання в Середземному морі з грудня 2019 року», – додав представник ЧФ.

Як відомо, дані фрегати раніше неодноразово брали участь в російській операції проти повстанців біля берегів Сирії.

Нагадуємо що у ніч на 28 лютого в Сирії під обстріл потрапив військовий конвой Туреччини, в результаті чого загинули 33 солдата.