“Ситуація дуже серйозна!”: У Росії почали бити на сполох через викид радіації

“Ситуація дуже серйозна!”: У Росії почали бити на сполох через викид радіації

Інформація про екологічні наслідки вибуху на військовому полігоні в Архангельській області (Росія), що озвучується офіційними структурами РФ, не відповідає дійсності. “Нічого не розкривається”, – розповів співголова російської екологічної групи “Екозахист!” Володимир Сливяк, повідомляють Патріоти України.

“Ми не можемо домогтися у Міноборони або “Росатома”, скільки радіації потрапило в навколишнє середовище і що це за радіонукліди, тобто який склад. Можна лише сказати, що та інформація, яка поширюється, не відповідає дійсності. Принаймні, в частині того, що жодних шкідливих речовин в атмосферу викинуто не було. Був великий викид. Але наскільки великий, чи потрібна евакуація – цього неможливо сказати без інформації, яку просто не видають”, – підкреслив еколог.

У цьому контексті він нагадав: “Є дані державного радіаційного моніторингу, який в день вибуху зафіксував дуже велике підвищення радіації – приблизно в 20 разів більше, ніж природний радіоактивний фон. І це в 30 кілометрах від епіцентру. Через якусь незначну кількість радіації такого перевищення бути не може. Якщо відштовхуватися не від природного фону, а від того рівня, який вважається небезпечним, після якого треба вчиняти певні дії, то таким рівнем вважається 0,6 мікрозіверта на годину, а там було 2 микрозіверта на годину”.

“Зрозуміло, що ситуація серйозна, що викид був досить значний, але що саме відбувається, сказати дуже важко, тому що це військові об’єкти. Северодвінск – це теж військове місто. Ні на цей полігон, ні в Северодвінск не пускають ніяких незалежних експертів”, – констатував еколог.