Світ повинен роззути очі. Вчені запропонували 76 способів зупинити зміну клімату

Світ повинен роззути очі. Вчені запропонували 76 способів зупинити зміну клімату

Міжнародна команда вчених запропонувала 76 способів зупинити зміну клімату.

За їх словами, це дозволить державам заощадити 144 трлн доларів, які в майбутньому підуть на вирішення наслідків зміни клімату.

Звіт, який представили дослідники з восьми країн світу, являє собою всеосяжний аналіз наявних рішень проблем зміни клімату, заснований на роботі вчених з усього світу в багатьох секторах — від економіки до клімату.

Мета некомерційного проєкту Drawdown — направити людство в майбутнє, де рівень парникових газів в атмосфері стане знижуватися, а дослідники перестануть помічати зміни в природі.

За оцінками Project Drawdown, 76 рішень, які вони позначили, дозволять заощадити до 144 трлн доларів США на попередження кліматичного збитоку і витрати на охорону здоров’я.

«Ми виявили, що близько 80 рішень проблеми зміни клімату буде достатньо, щоб добитися скорочення зміни клімату в період між 2040-ми та 2060-ми роками, в залежності від того, наскільки рішуче ми будемо діяти», — заявив співавтор доповіді і кліматолог Джонатан Фоулі.

В огляді є три ключових метода: скорочення джерел викидів, захист і збільшення природних систем збільшення підтримки охорони здоров’я.

Зокрема, у доповіді є заклик до зміни виробництва електроенергії: 30% рішень передбачають підвищення ефективності використання енергії, і ще 30% рішень — заміну викопних видів палива на «зелену» енергію. У доповіді підкреслюється важливість не тільки збереження рівня викидів вуглецю, включаючи захист екосистем і зміна методів ведення сільського господарства.

При цьому дослідники визнають, що багато країн, від Австралії до Бразилії, продовжують змінювати клімат, тому що це не впливає на репутацію політиків.