“Свято” кінця наближається: Відтік капіталу з Росії побив рекорд за всі п’ять років

“Свято” кінця наближається: Відтік капіталу з Росії побив рекорд за всі п’ять років

Це найгірший показник з 2013 року, коли міжнародні інвестори вивели з РФ 3,1 млрд доларів, передають Патріоти України з посиланням на дані Bank of America Merrill Lynch – американського багатонаціонального підрозділу інвестиційних банків під егідою Bank of America.

Як зазначає видання, негативний настрій іноземних інвесторів щодо Росії зберігався більшу частину року. Тільки в січні російські фонди зафіксували приплив інвестицій в обсязі понад 0,5 млрд доларів. Потім ринок накрили дві потужні хвилі відтоку – навесні і восени.

Експерти пояснюють ситуацію, що склалася, негативним геополітичним фоном навколо Росії, зокрема, відразу декількома пакетами американських санкцій, а також падінням цін на нафту.

У той же час негативну ситуацію з втечею іноземних інвесторів компенсував високий внутрішній попит. В результаті російські фондові індекси в 2018 році виявилися одними з кращих.

Індекс Московської біржі, що розраховується в рублях, додав більше 11%, доларовий індекс РТС знизився лише на 7%. Більшість інших фондових індексів країн з групи ринків, що розвиваються (emerging markets) втратили з початку року 10-28%. Європейські індекси знизилися за цей же час на 16-20%, а американські – на 8%.

За даними сайту Investfunds, за 11 місяців поточного року в пайові інвестиційні фонди і змішаних інвестицій надійшло майже 30 млрд рублів – рекордний обсяг за всю історію фондів даних категорій. Істотно зросли вклади в акції з боку заможних росіян.