Страх російської православної церкви перед візитом в Україну Вселенського патріарха

Страх російської православної церкви перед візитом в Україну Вселенського патріарха

Незаперечним є той факт, що 2021-й рік стане важливим кроком в історії української церкви і України в цілому, адже Вселенський патріарх Варфоломій I пообіцяв відвідати        м. Київ 24 серпня на святкування 30-річчя Незалежності України.

Саме цей візит – це черговий удар по російській пропаганді щодо створення “русского мира” та намагання керівництва Російської церкви (РПЦ) зробити центром православ’я Москву, а не Київ. А чому саме так?

Справа в тому, що після розпаду СРСР в Росії була встановлена ​​програма навіювання того, що України як незалежної держави немає і в історичному минулому ніколи не існувало. У міру того як кремлівська політика щодо нашої держави ставала все більш агресивною, цей негатив перетворився в масштабний псевдодогмат, що іскрить своєї шизофренічністю.

Цим приїздом Вселенський патріарх виконає важливу місію – він поставить жирну крапку у духовному протистоянні, яке відбувається останні століття між Києвом і Москвою, демонструючи, що саме Київ є центром північно-східного православ’я. Це буде публічне визнання відродженої Київської митрополії дасть сигнал іншим православним церквам, що потрібно прискорити легітимізацію Православної церкви України.

Ми станемо свідками спільного богослужіння Варфоломія і очільника ПЦУ митрополита Епіфанія. Це може відбутися або в Андріївській церкві, яка зараз належить Вселенському патріарху, або в Софійському соборі. Це буде унікальна подія, яка вкотре підтвердить прямий духовний зв’язок між центром православ’я, який знаходиться у Стамбулі та Україною. Ця подія виконає ще одне геополітичне завдання. Візит та імовірне спільне богослужіння продемонструє всьому православному світу, що намагання Москви стати центром православ’я потерпіли фіаско.

Водночас, цей візит безумовно зіграє роль об’єднуючого фактору для світових православних церков, демонструючи останнім, що центром православ’я залишається Стамбул (в. м. Константинополь). Він стане потужним сигналом для визнання Православної церкви України полякам, грузинам, чехам, болгарам та іншим церквам. Знаємо, що найближчі місяці на ПЦУ очікують нові визнання від церков, що стане гарним подарунком на 30-ліття незалежності України. Спільна святкова літургія Епіфанія та Варфоломія поставить жирну крапку у питанні української духовної ідентичності, що Україна – це не Росія.