США відіберуть у Путіна горщик із золотом вартістю 600 мільярдів доларів

США відіберуть у Путіна горщик із золотом вартістю 600 мільярдів доларів

Захід вже нищить російську економіку і це відчув кожен росіянин. Але це ще не кінець. Тепер двопартійна група законодавців хоче обмежити доступ Володимира Путіна до так званого російського золотого глечика. Про це пише Екоінвест із посиланням на CNN.

Двопартійний законопроект, представлений цього тижня, має на меті посилити фінансовий тиск ще на одну складову економіки, ускладнивши Москві використання золота для підтримки рубля, що обвалюється. Існуючі санкції не спрямовані безпосередньо на золоті резерви Центрального банку Росії на суму приблизно 130 мільярдів доларів. “Це затягне фінансову петлю”, – сказав CNN в телефонному інтерв’ю сенатор Ангус Кінг, незалежний від штату Мен.

Законопроект, внесений Кінгом, сенатором-республіканцем від Техасу Джоном Корніном, республіканцем від Теннессі Біллом Хагерті та демократом від Нью-Гемпширу Меггі Хассан, накладає вторинні санкції на будь-які американські організації, які свідомо здійснюють операції з золотом або транспортують золото з активів центрального банку Росії. Аналогічно це покарає американські організації, які продають золото в Росії фізично або в електронному вигляді.

«Ми пропонуємо відрізати ще один шлях і посилити фінансовий тиск, щоб змусити їх припинити цю жорстоку кампанію в Україні», – сказав Кінг, який високо оцінив різне політичне підґрунтя авторів законопроекту. 

«Такого двопартійного законопроекту ви ніколи не бачили».

У заяві цього тижня Корнін сказав, що санкції будуть спрямовані на сторони, які «допомагають Росії фінансувати їхню війну, купуючи або продаючи це криваве золото».

Існуючі санкції вже завдали потужного удару по економіці Росії. Західний бізнес тікає. Московський фондовий ринок залишається закритим. А рубль коштує менше цента.

Захід прямо націлив санкції на золотий глечик Путіна вартістю 600 мільярдів доларів – валютні резерви, накопичені Центральним банком Росії за останні роки, які дозволили б їм подолати шторм санкцій.

“Золото є частиною фінансової подушки, яку Путін створив в очікуванні санкцій”, – сказав Кінг.

За даними Центрального банку Росії, станом на кінець червня в Центральному банку Росії було золота на суму 127 мільярдів доларів, що становить 21,7% від загальних активів. У практичному плані золото сьогодні відіграє ще більшу роль, оскільки Захід фактично заморозив більшість валютних резервів центрального банку.

Це золото зберігається в сховищах на території Російської Федерації, згідно з нещодавнім звітом російського центрального банку .

Російська економіка буде «спустошена» санкціями, і подальші санкції розглядаються, каже Джанет Єллен.

Міністр фінансів США Джанет Єллен попередила в четвер, що американські чиновники та союзники в Європі розглядають нові санкції проти Росії.

“На даний момент ми не бачимо, що Росія відступає від жахливої ​​війни, яку вони розпочали, неспровокованого вторгнення на українську батьківщину”, – сказала Єллен під час події Washington Post Live. 

«Насправді, звірства, які вони вчиняють проти цивільного населення, схоже, посилюються. Тож, безумовно, для нас доречно співпрацювати з нашими союзниками, щоб розглянути подальші санкції».Представники Білого дому не відповіли на запити про те, чи підтримує адміністрація двопартійний законо про золото.

Путін «загнаний у кут»

Кінг, член спеціального комітету Сенату з питань розвідки, стверджує, що Путін зробив «серію грубих прорахунків» щодо України, включаючи недооцінку єдності Заходу та впливу санкцій.

«Ми сказали йому, що це буде», — сказав Кінг. «Я не знаю, чи він не повірив у це, чи не отримав належних порад, але я цілком впевнений, що він не передбачав жорстких санкцій».

Так чи інакше, Кінг сказав, що Путін “знищує дві країни: Росію та Україну”.

“Він загнаний в кут. Він уже програв цю війну”, – сказав Кінг. «Навіть якщо він виграє короткочасну битву, взявши Київ, він не зможе утримати Україну та поглинути її Росією, тому що він створив ненависть як до самої Росії так і до себе особисто. Ця ненависть є абсолютно обгрунтованою і триватиме щонаймерше ціле покоління».

Серед економічних наслідків: десятки великих західних брендів віддаляються від Москви, при цьому всі, від McDonald’s і General Electric до Goldman Sachs і PayPal, призупиняють частину або всі свої операції в Росії.

Кінг сказав, що західні компанії, які не відступили від Росії, повинні запитати себе, чи дійсно вони хочуть бути пов’язаними з «жорстоким режимом, який бомбить лікарні». “Існує значний репутаційний ризик”, – сказав він.