Справи кепські. Океани нагріваються так, немов кожну секунду в них падає п’ять атомних бoмб

Справи кепські. Океани нагріваються так, немов кожну секунду в них падає п’ять атомних бoмб

Ситуація із татенням льдовиків стає критичнішою вже навіть не по роках, а по роках, а по місяцях і навіть днях.

Жителі морських і океанських глибин не встигають адаптуватися до стрімких змін температури.

Ми часто пишемо про зміну клімату та про те, як це впливає на океани Землі. Так, згідно з даними останньої доповіді Міжнародної групи експертів зі зміни клімату під егідою ООН, який присвячений поточним проблемам океанів, через танення льодовиків підвищується рівень моря, що тягне за собою потенційно катастрофічні наслідки. Ще більш хвилюючими здаються цифри проведеного аналізу даних за 1950-2019 роки. В ході аналізу міжнародна група вчених визначила, що середня температура Світового океану в 2019 році була на 0,075 ° C вище, ніж в середньому в 1981-2010 роках. Таке потепління може здатися незначним, але, з огляду на величезний обсяг океанів, збільшення, навіть таке невелике, вимагає приголомшливого припливу тепла.

В роботі, яка опублікована в журналі Advances in Atmospheric Sciences дослідники вказують, що за останні 25 років приплив тепла в океанах дорівнює 228 секстильйонів джоулів. Це дуже складна цифра і уявити собі що саме вона означає для океанів Землі досить важко. З цієї причини один із співавторів дослідження склав задачку, щоб можна було порівняти 228 секстильйонів джоулів з кількістю енергії , що виділяється атомною бомбою, яку американські військові скинули на Хіросіму під час Другої світової війни в 1945 році.

Як повідомляють вчені в офіційному прес-релізі дослідження, енергія вибуху атомної бомби в Японії склала приблизно 63 000 000 000 000 джоулів. А кількість тепла, яке отримує Світовий океан з 1995 року, відповідно, становить 3,6 мільярда вибухів атомної бомби в Хіросімі. Таким чином, в середньому щосекунди протягом останніх 25 років в океан надходить енергія, практично рівна п’яти атомних бомб. Але що ще більш тривожним фактом є зростання цієї температури.

2019 – найспекотніший рік за всю історію спостережень

Всі живі істоти на нашій планеті перебувають під загрозою через глобальне потепління. Людина теж не вийняток.

2019 рік побив відразу декілька температурних рекордів . Так, липень став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень, а жителі Європи піддалися екстремальним тепловим хвилях. Всі ці зміни викликані активною діяльністю людини – видобутком ресурсів, масовим виробництвом товарів і продуктів харчування, вирубкою лісів і забрудненням навколишнього середовища. Якщо розглядати картину цілком, то те, що відбувається з океанами , на жаль, є логічною закономірністю. Танення льодовиків через підйом температури Світового океану відбувається швидше, викликаючи підвищення рівня моря. Дельфіни і інші мешканці морських глибин гинуть, так як зміни занадто стрімкі і вони просто не встигають до них пристосуватися.

Більш того, навіть збільшення кількості води, яка випаровується в атмосферу через спеку, негативно впливає на нашу планету. Всі ці зміни роблять урагани і тайфуни сильнішими, екстремальні погодні умови поступово стають для нас нормою. Так, жахливі пожежі в Бразилії, Сибіру і Австралії нарівні з сильними зливами і частими повенями поступово стають новою нормою. Автори дослідження знову нагадують, що якщо термінових заходів по боротьбі зі зміною клімату не буде вжито, ситуація на планеті буде тільки погіршуватися.