Що лежить за герметичними дверима у “Сховищі судного дня”?

Що лежить за герметичними дверима у “Сховищі судного дня”?

Наш світ вкрай нестабільний. Найсильніші держави світу мають величезний ядерний потенціал. Людство засмічує рідну планету, внаслідок чого змінюється клімат і тануть стародавні льоди на півночі, рівень світового океану підвищується і скоро, можливо, деякі населені землі опиняться під водою.

Про це пише Екоінвест за матеріалами Першого Цікавого Каналу.

Людство шукає можливість для виживання і створює об’єкти, які допоможуть вижити в разі будь-яких катаклізмів. Одним з таких об’єктів є Свалбардский Глобальний Банк Насіннєвих Фондів, ще його неофіційно називають “Сховище судного дня”.

У 2006 році на архіпелазі Шпіцберген норвежці створили насіннєвий банк планети Земля, починаючи з 2008 року комплекс функціонує в повну силу. Проект вартістю 9 млн доларів. Місце в ньому вистачає для 4,5 млн зразків. Кожна країна світу там представлена. Україна також бере участь в проекті.

Підземний бункер обладнаний надійними дверима і шлюзами, температура підтримується спеціальними холодильними установками.

Місце вибрано з урахуванням низької тектонічної активності і вічної мерзлоти.

У разі якщо будь-яку державу спіткає глобальна катастрофа, насіння з Всесвітнього сховища допоможе відновити сільське господарство постраждалої країни.

Хоча це і не єдиний об’єкт подібного призначення, але мабуть найбільший на сьогоднішній день.

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!