Розкрито таємницю “Пекельних Воріт” …

Розкрито таємницю “Пекельних Воріт” …

У 1913 році відбулась наукова сенсація. Як стверджували науковці археологи вони виявили древній портал «Ворота Пекла».

В часи Стародавньої Греції це місце вважалося входом в потойбічний світ. Тут також відбувалися жертвоприношення. Поруч печера, з якої виходили отруйні випаровування від підземних джерел, здатні вбити будь-яку живу істоту. Тварини, пройшовши по вузькому проходу, виходили на арену і тут же падали замертво.

Але ось загадка – тварини гинули, а жерці, що приводили їх залишалися живі.

Не так давно, в березні 2013 року печеру, відому за описами античних авторів, як Ворота Плутона, виявили італійські археологи в Туреччині біля міста Памуккале. Саме на цьому місці і знаходився стародавнє місто Іераполіс.

Тут археологи розкопали залишки храму – кілька півколон, на яких збереглися написи, присвячені богам світу покійних, Корі і Плутону.

А також залишки басейну і сходи, що ведуть до печери. З цих ступенів паломники спостерігали за діями жерців.

У листопаді 2013 року тут же була знайдена мармурова статуя триголового пса Цербера, який завжди присутній при зображенні Царства мертвих. Він стежить за тим, щоб звідти ніхто не вибрався. І тут же знайшли ще одного стража загробного світу – кам’яну статую згорнутої змії.

Все це відповідає наявним описам стародавнього сакрального місця.

Також, це місце відповідає і описами грецького історика Страбона, який жив з 64 року до н. е. до 24 року н. е. Він пише: «Це простір заповнений туманом, таким щільним, що неможливо побачити землю. Будь-яка тварина, що потрапило всередину, вмирає миттєво. Я кинув туди горобців, вони випустили останній подих і впали мертвими ».

Містика? Магія? Ця загадка розгадана.

Як з’ясували вчені з Німеччини та Туреччини, які працювали під керівництвом Харді Пфанца з Університету Дуйсбурга – Ессена, пояснення наукове і досить просте.

Місто Іераполіс знаходився в одному з найактивніших в геологічному плані місць і, як наслідок, був відоме своїми термальними джерелами. А «Ворота Пекла» були побудовані якраз над місцем розлому, саме тут виходив на поверхню вуглекислий газ.

Визначивши джерело вуглекислого газу, вчені виміряли його концентрацію на різних рівнях і в різний час доби.

Було з’ясовано, що вночі його концентрація набагато вища, ніж вдень. Це пов’язано з тим, що вдень вуглекислий газ розсіюється від сонця, а вночі накопичується. Також було відзначено, що концентрація його залежала від висоти – чим вище від підлоги арени, тим концентрація газу вище. Вчені встановили, що найбільша концентрація смертоносного газу спостерігалася на світанку, коли навіть на висоті 40 сантиметрів від підлоги вона досягала смертельно небезпечних значень. А вище вона знижувалася. Жертвопринесення зазвичай влаштовували на світанку, і тварини гинули від надлишку скупчився за ніч газу. А люди, чий зріст вище, ніж у тварин, залишалися при цьому в живих. Можливо, вони навіть ставали на камені, щоб перебувати вище.