Російська пропаганда перед візитом Вселенського патріарха в Україну

Російська пропаганда перед візитом Вселенського патріарха в Україну

Цього року Вселенський патріарх Варфоломій I обіцяв відвідати Київ на святкування 30-річчя Незалежності України. Цей візит для РПЦ та їх маріонеток в нашій країні як кістка в горлі. А тому візит Варфоломія до України саме на 30-річчя незалежності всіляко намагатимуться зірвати, до останнього дня. Адже це черговий удар по російській реваншистській пропаганді. Чому саме так?

Справа в тому, що відразу після розвалу СРСР в Росії була встановлена ​​програма навіювання того, що України як незалежної держави немає і в історичному минулому ніколи не існувало. У міру того як кремлівська політика щодо нашої держави ставала все більш агресивною, цей наратив перетворився в масштабний псевдодогмат, що іскрить своєї шизофренічністю.

Так, інформація про цьогорічний візит патріарха до Києва, підірвала гігантський пласт негативу від російських і проросійських пропагандистів.

Сьогодні практично всі інформаційні майданчики, афілійовані РПЦвУ/РПЦ, публікують матеріали, мета яких – нівелювання результату візиту і створення передумов для інформаційної дискредитації візиту Вселенського патріарха.

Для Росії зараз вкрай небезпечний візит Варфоломія І до України, адже це не тільки додаткова підтримка ПЦУ і особисто митрополита Епіфанія на найвищому рівні, а й знакова участь Вселенського патріарха в святкуванні круглої дати Незалежності країни, самостійність якої була постійним подразником для російських окупантів протягом усього історичного буття наших держав.

А тому практично у всіх російських пропагандистів, які спеціалізуються на релігійній тематиці, завданням № 1 є дискредитація і нівелювання всього, що пов’язано з візитом Варфоломія до України. Причому використовується досить широкий спектр маніпуляцій, для культивації негативу на цій темі.

Так, одним із лейтмотивів нинішньої інформаційної хвилі стає і гіпотетична релігійна конфронтація в Україні, яку нібито провокують прихильники ПЦУ, які «ущємляют» прихожан РПЦвУ, що опинилися в статусі «гонимих». Спроби розгорнути подібні інформаційні маніпуляції фіксувались і на території Прикарпаття, однак очікувано виявилися безуспішними та не знайшли свого сприйняття і підтримки з боку громадськості.

Незаперечним є той факт, що 2021-й рік стане не менш важливим в історії української церкви, і України в цілому. Адже ефект Томосу повторить ефект візиту Варфоломія. Ефект, що руйнує негативний, деструктивний вплив Росії на Україну і всередині нашої держави. І цього в Кремлі аж ніяк не хочуть допустити.

Релігійний експерт О. КОВАЛЕНКО