Російська програма FaceApp може бути небезпечною для українських користувачів

Російська програма FaceApp може бути небезпечною для українських користувачів

Фотосервіс FaceApp російського виробництва зробив безкоштовним фільтр, за допомогою якого “зістарюють” фотографію користувача. Українські експерти вважають його небезпечним. 

Про це йдеться в публікації на сайті AIN.

Сервіс FaceApp, який обробляє фотографії за допомогою нейромереж, з’явився в 2017 році. Його творець – виходець з «Яндекса» Ярослав Гончаров, директор російської Wireless Lab, компанії-розробника програми.

Новий безкоштовний фільтр повернув сервіс в топи магазинів додатків: на момент написання матеріалу FaceApp був в лідерах Google Play по Україні. Зістареними фото користувачі охоче діляться в соціальних мережах.

“Якщо ви логінитесь у FaceApp через свій Facebook-профіль — він просить доступ до загальної відкритої інформації з вашого профілю, імейл-адреси, та всіх фотографій у вашому Facebook (в тому числі, розшарених тільки на друзів чи тільки для себе), – коментує керівник ГО “Лабораторія цифровоїх безпеки” Ірина Чулівська.

Якщо ви ще встановлюєте FaceApp як додаток на смартфон — він також матиме доступ до всіх фотографій на вашому смартфоні, в тому числі тих, які ви ніколи не поширювали в інтернеті. Крім того, у політиці приватності FaceApp йдеться, що вони можуть збирати інформацію про те, якими сервісами ви ще користуєтесь, з якого саме пристрою заходите, які сайти відвідуєте, та деяку іншу інформацію з браузера і тд.

Додаток FaceApp розроблений російською компанією Wireless Lab. Юридична адреса цієї компанії також російська, тож імовірно, що діють вони в рамках російського законодавства, і їхні спецслужби можуть отримати доступ до даних, які Wireless Lab збирає і зберігає.

Якщо ви вважаєте, що за вами можуть ціленаправлено шпигувати російські спецслужби, або ж принципово не хочете відправляти в Росію ніякі свої дані — тоді варто уникати таких сервісів і додатків.