Росіяни нахабно порушили договір з Україною, – глава Пентагону

Росіяни нахабно порушили договір з Україною, – глава Пентагону

Глава Пентагону Джим Маттіс, виступаючи на Форумі національної оборони ім. Рейґана в Каліфорнії, окрім іншого, прокоментував дії Росії та Путіна.

Автор: Богдан Скаврон, опубліковано на Голос Америки.

“Ми маємо справу з двояким порушенням Путіним Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності”, – заявив Маттіс.

“Як зазначив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, Сполучені Штати повністю виконують свої зобов’язання. В Європі немає нових ракет США, але є нові російські ракети. Договір, який поважає тільки одна сторона, не може бути ефективним і не захистить нас. Тож ми відновимо наші зусилля з контролю над озброєнням, але справа за Росією”, – заявив він під час форуму.

Маттіс згадав і про ескалацію в Керченській протоці. “Про це також свідчить нахабна зневага та порушення росіянами договору 2003 року з Україною, що дозволив російським та українським кораблям вільно проходити через Керченську протоку, цей договір було нахабно порушено минулими вихідними”, – сказав він.

Відповідаючи на запитання про те, що можуть зробити США, щоб стримати поведінку Росії, міністр оборони США заявив, що це дуже складна ситуація.

“Це дуже складна ситуація, адже пан Путін, очевидно, вчиться повільно. Він не визнає, що те, що він робить, створює вороже ставлення до його народу. Він не діє в інтересах російського народу, він фактично змушує НАТО до переозброєння та зміцнення демократичної позиції, єдиної позиції всіх демократій разом”, – сказав він.

Говорячи про Путіна, Маттіс заявив, що “ми бачимо, ми маємо справу з кимось, кому ми просто не можемо довіряти”.

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!