Росія кинула війська, гроші і дипломатію, щоб зірвати автокефалію: Філарет зробив тривожну заяву

Росія кинула війська, гроші і дипломатію, щоб зірвати автокефалію: Філарет зробив тривожну заяву

Автокефалії української церкви Росія всіляко намагається перешкодити, використовуючи і військові методи, і дипломатію, і пропаганду. Але тепер після об’єднання церков ядром нової Української помісної православної церкви повинен стати Київський патріархат. Про це сказав під час заходу до дня тезоіменитства предстоятель УПЦ КП патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, пише Корупція із посилання на Сегодня.

За його словами, росіяни і в Україні, і в усьому світі закликають до того, щоб не визнавати незалежність від Москви Української православної церкви, заявляючи про “розкольництво”.

“Москва кинула всі сили: і гроші, і дипломатію, і війська (на протидію отримання Томосу православної церкви в Україні – ред.). Тому що війна, яка триває на сході, спрямована на те, щоб не було в Україні Української церкви, і щоб не було української держави. Вони намагаються розділити, щоб ми не об’єдналися, щоб ми не стали сильними, і тому зараз триває жорстока боротьба, як то кажуть, не на життя, а на смерть”, – сказав Філарет.

Патріарх зазначив, що ядром нової єдиної помісної церкви в Україні повинен стати Київський патріархат.

“Якщо ми відступимо – значить, ми знову станемо рабами. Рабами ми стали, коли самі українці зрадили Україну і привели нас до 300-річного рабства. Ми не повинні повторити те, що зробили наші предки, і тому потрібно об’єднуватися. Ви (Київський патріархат – ред.) повинні створити ядро цього єднання, бо завдяки тому, що ми єдині, на сході Росія і Путін не можуть нас перемогти”, – підкреслив він.

Варто зазначити, що завтра, 15 грудня, в Києві відбудеться Об’єднавчий собор українських церков. Це остання умова Константинополя для отримання Томосу на автокефалію Української церкви. Планувалося, що це дійство складатиметься із 41 архієрея Київського патріархату, 12 архієреїв Автокефальної церкви і 10 архієреїв Московського патріархату. Однак, як уже відомо, в УПЦ МП заявили, що не будуть приєднуватися до єдиної церкви в Україні. Крім того, Синод УПЦ МП заборонив своїм ієрархам і мирянам брати участь в Об’єднавчому соборі.