При порушенні цього правила українських біженців у Польщі можуть змусити повернути соцвиплати із відсотками.

При порушенні цього правила українських біженців у Польщі можуть змусити повернути соцвиплати із відсотками.

Нагадаємо, що Польща була і є однією із перших країн, яка ще на початку війни підтримала Україну всіма можливими методами.

Також відомо, що Польща прихистила у себе найбільшу кількість біженців із України.

Та керівництво Польщі нагадує українцям, що вони повинні поважати закони і правила які діють у їх країні.

В управлінні соціального страхування у Польщі повідомили, що українці, які отримують виплати, мають попереджати про наміри залишити країну. Ті хто без попередження покинуть країну і продовжуватимуть “хитрим” шляхом отримувати соціальну допомогу від поляків, будуть змушені повернути допомгу із відсотоками.

Чиновники попереджають, що мають доступ до державних реєстрів, в тому числі це прикордонна служба. Тому мають можливість перевірити коли ви покинули країну і чи повідомили про це соціальні служби, щоб ті припинили виплати. Пільги та виплати для біженців, мають отримувати тільки ті люди, які перебувають безпосередньо в країні.

Громадяни України, які планують виїхати за межі країни більш ніж на 30 днів, мають повідомити про цей факт управління та відмовитись від отримання допомоги.

Управління соцзахисту Польщі має доступ до різних державних реєстрів. “Сюди входить, наприклад, освітня інформаційна система, центральний список застрахованих осіб. За потреби ми зможемо використати спеціальний реєстр громадян України, який веде Прикордонна служба”, – зазначили у відомстві.