Під льодом Антарктиди виявлений найглибший каньйон в світі

Під льодом Антарктиди виявлений найглибший каньйон в світі

Так виглядає найбільший і глибокий каньйон на планеті

Антарктичний крижаний щит – найбільше скупчення льоду на нашій планеті. Він охоплює 98% льоду Антарктиди, в якому міститься 61% всієї прісної води на Землі. 

Як повідомляє портал Science Daily, в ході роботи над проектом Каліфорнійського університету BedMachine Antarctica , дослідники виявили під льодовиком Денман найглибшу точку на суші – заповненe льодом каньйон, який простягається на 3,5 км нижче рівня моря. Це у вісім разів нижче, ніж найнижча точка земної кулі – Мертве море. З роботою можна ознайомитися в журналі Nature Geoscience .

Про існування величезного каньйону в Антарктиді стало відомо ще в 2016 році. В ході дослідження міжнародна група геологів вивчала супутникові зображення, після чого використовувала метод георадіолокаціі. Дослідження було опубліковано в журналі Geoscience World. Як з’ясували фахівці, довжина каньйону становить близько тисячі кілометрів, проте на момент виявлення вони підозрювали, що в деяких місцях глибина не перевищує одного кілометра. Тоді ніхто не припускав, що найбільший каньйон в світі виявиться найнижчою точкою земної кулі.

Як виявили найглибший каньйон в світі?

Як повідомляє BBC News, повітряні зйомки над Східною Антарктидою проходили регулярно, але кожен раз коли радари пролітали над каньйоном, отримати точну інформацію про його глибину, грунтуючись тільки на радіолокаційних даних, не представлялося можливим. В результаті вчені спиралися на дані за 1967 рік, зібрані 19 різними дослідницькими інститутами. Отримана в результаті топографічна карта Антарктиди включає в себе майже 1,5 мільйона лінійних кілометрів радіолокаційних зондувань. Це може багато що розповісти про всі процеси, які будуть відбуватися з землею в даному регіоні.

Танення льодовиків відбувається в результаті зміни клімату – основна загроза нашій цивілізації

В кінцевому підсумку, BedMachine Antarctica представляє змішану картину: крижані потоки в деяких районах відносно добре захищені нижчележачими елементами, в той час як інші більш схильні до ризику через зміни клімату.

Раніше в цьому році дослідники виявили, що пояснити поточне підвищення рівня моря може обвал крижаного покриву Західної Антарктики. Нещодавно стала выідома інформація про тривожні результати, отриманих Міжнародною дослідницькою групою з питань зміни клімату (МДГЗК) при ООН. Згідно з отриманими даними , танення антарктичних льодів може сприяти зростанню рівня моря на цілих три метри. З 1992 року Антарктида вже втратила 3 трильйони тонн льоду, і, судячи з усього, цей показник тільки прискорюється. З’ясування того, що знаходиться під крижаним покривом континенту, є питанням першорядної важливості, тому дослідники сподіваються, що в майбутньому зможуть отримати більше інформації про найглибшу точку на Землі.