Палять навіть казки… Окупанти вирішили ще раз підкресилити, що мова має ключове значення

Палять навіть казки… Окупанти вирішили ще раз підкресилити, що мова має ключове значення

Ось все, що треба знати про окупантську голоту, яка відкрито демонструє свій страх перед Укарїною. Ці “асвабадітєлі”, які прийшли із тих країв, де унітаз показують лише по телевізорі, тай то не в кожній халупі так бояться української мови, що готові під час воєнних дій займатись спалюванням українських книжок.

І мова йде не просто про українські книги, які можуть становити якусь ідеологічну загрозу, а навіть дитячі книжки і книжечки у яких тексту і зовсім майже немає.

Ми погоджуємось, що маємо спільно із нашим президентом Володимиром Зеленським рухати Україну до перемоги, але дуже просимо ніколи у майбутньому не говрити, що мова немає значення. Для нас це важливо.

А що стосується безпосередньо даного інциденту, то про це повідомляє у Телеграмі пресслужба Борівської селищної ради

“На окупованих територіях триває боротьба з українськими підручниками та літературою. Відомо, що шкільні бібліотеки сусіднього Куп’янського району вже отримали розпорядження від окупаційної влади скласти реєстр усіх наявних у них книг, виданих починаючи з 1991 року, та утилізувати їх. Знищенню підлягають навіть казки та дитячі ілюстровані книжки, де майже немає тексту”, – йдеться у повідомленні.

Паралельно із цим рашистська голота зібралася завозити в українські школи російські підручники.

Новопризначений росіянами гауляйтер Сергій Агарков розповідає людям, що цей регіон “опікуватиметься” громадою: за свій рахунок будуватиме дороги, ремонтуватиме школи тощо. Натомість окупанти лише все руйнують та грабують і жодної копійки на відновлення зруйнованого ними ж ще не виділили. Навіть працівники, яких вони набрали в штат, вже три місяці працюють без зарплат за продуктовий пайок, наголошують в громаді.

Також інформують, що сьогодні відбулася чергова евакуація жителів Борівщини, Ізюмщини, Куп‘янщини, Шевченківщини та інших громад через смт Печеніги на підконтрольну Україні територію. Вона пройшла з деякими ускладненнями і ледь не була зірвана, але близько тисячі мирних жителів вдалося евакуювати. Проте є висока вірогідність, що цей шлях вже до наступного понеділка буде закритий.

Станом на 25 липня 2022 року Борівщина залишається під контролем армії РФ. За даними аеророзвідки, кількість російських окупаційних військ на території громади останнім часом значно зменшилася. Після прицільного ураження вогнем місць зосередження окупантів, останні вивели основну частину вцілілої техніки у Куп‘янському напрямку. Російські військові, які залишилися, проявляють більше агресії до місцевого населення і висловлюють невдоволення ситуацією.

Як повідомлялося, в Борівській громаді, що повністю захоплена з 14 квітня, російські війська знищили та пограбували школи, вивозять майно з приватних будинків. Розграбовано сільськогосподарські підприємства, від фермерів вимагають продовжувати роботу після перереєстрації, за відмову погрожують “націоналізацією” майна.

Воин займаються викорінюванням української мови у умовах, коли на території громади відсутні мобільний зв’язок та інтернет, немає можливості перевести гроші у готівку чи розрахуватися у магазині карткою, люди за рахунок городів, натурального обміну товарами виживають без пенсій і зарплат.