Отакої. Трьом колишнім міністрам оборони оголосили про підозру в розкраданні

Отакої. Трьом колишнім міністрам оборони оголосили про підозру в розкраданні

Трьом колишнім міністрам оборони України – Єжелю, Лебедєву та Саламатіну – оголосили про підозру. Їм інкримінують або службове недбальство, або державну зраду. Протягом року слідство має дати оцінку діям інших учасників процесу роззброєння армії, пише ЗІК.

Про це під час брифінгу за підсумками засідання Тимчасової слідчої комісії щодо розкрадання в армії, яке транслює телеканал ZIK, заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Генпрокурор заявив, що непродумані рішення щодо списування, розпродажу військового майна та озброєння призвели до того трагічного стану ЗСУ, який був у 2014 році й подекуди залишається донині.

«Нині переконливо було видно, що, починаючи з 2005 року, практично за всіма видами бойової техніки та озброєнь почалася шалена гонитва оголошення їх надлишковими та реалізації у порядку, що встановлював КМУ», – зазначив Юрій Луценко.

Генпрокурор повідомив, що вже оголошено три підозри колишнім міністрам оборони України – Єжелю, Лебедєву та Саламатіну. Їм інкримінують або службове недбальство, або державну зраду. Юрій Луценко висловив сподівання, що протягом року слідство дасть оцінку діям інших учасників процесу роззброєння армії.

«Хочу наголосити, що порядок оголошення майна надлишковим із подальшою його реалізацією визначено постановою КМУ 2000 року. Вона складається із зрозумілого алгоритму – міністр оборони, діючи у певний час, подає за своїм підписом до КМУ надлишкове, з його точки зору, майно. Після рішення КМУ він реалізовує його… Таких постанов КМУ є чотири. Це були чотири хвилі оголошення надлишковим колосальної кількості нашого майна», – пояснив Юрій Луценко та додав, що постанови були ухвалені відповідно 14 липня 2005 року, 6 серпня 2005 року, 15 серпня 2011 року, 14 серпня 2013 року.

«Хто в цей час був міністром оборони, ви добре знаєте», – заявив Генпрокурор.

На його переконання, принцип розпродажу військового майна за залишковими цінами всіх влаштовував, за винятком української армії.

Генпрокурор додав, що оборудки з продажу були різними. З його слів, як правило, Міноборони реалізовувало військову техніку Укроборонпрому, а вже Укроборонпром продавав її на внутрішньому ринку. Другий канал продажу – через уповноважені організації, насамперед, через Укрспецекспорт за кордон.

Нагадаємо, раніше голова ТСК щодо розкрадань в армії Іван Вінник заявляв, що розкрадання у ЗСУ, що відбувались протягом 2004-2014 років, призвели до зниження обороноздатності держави. Відтак, на початку російської агресії Україна була неготовою дати відсіч ворогу. Тоді порядок денний міністрів оборони диктувався із Кремля та був спрямований на перетворення країни на максимально пацифістську державу.