Останні слова Будди

Останні слова Будди

Коли Будда перебував на смертному ложе, навколо нього зібралися учні. Один з учнів поставив останнє запитання вчителю: «Великий Будда, чого саме ти все-таки хотів нас навчити?» Учень хотів, щоб наставник підсумував все своє вчення.

На що Будда відповів: «Я не намагався вас нічому вчити. Я всього лише хотів вам дати методи за допомогою, яких ви досягнете всього самі. У будь-якому випадку чого б я вас не вчив … забудьте. У вас повинен бути свій досвід».

Буддизм – єдина релігія досвіду. Всі інші релігії є релігіями віри. Видатний майстер дзен-буддизму Кіосан якось сказав: «Я нічого не сприймаю на віру, тому що не хочу залежати від чужих помилок».

Не піддавайтеся сліпій вірі. Не варто прагнути туди, куди, як на забій йдуть мільйони заблукалих душ. Шукайте свій шлях, цінуєте свій досвід. Пишіть свої історії. Живіть у світі реальних переживань.

Будда міг померти в палаці, але помер серед своїх учнів. Ісус був настільки Світлим, що нерозумно було в нього забивати цвяхи. Стів Джобс вірив, що йому під силу змінити цей світ, і він змінив його. Відкрив для людства двері в віртуальну реальність. Ти можеш підкоритися світу, але, якщо ти не дурна вівця, у тебе є ідея, втілення якої ти готовий присвятити себе без залишку, життя буде підкорятися тобі. Буття ще довго буде нашіптувати твоє ім’я.

Автор Андрій Шлапак.