Оксен Лісовий розніс у хлам ідею толерування російської мови. Не ми перетворили мову на інструмент агресії

Оксен Лісовий розніс у хлам ідею толерування російської мови. Не ми перетворили мову на інструмент агресії

Нещодавно призначений на посаду міністра освіти і науки України Оксен Лісовий дав свою оцінку скандалу, що розгорівся у Державному податковому університеті в Ірпені, передають Патріоти України.

Йдеться про відмову викладачки філософії Любові Воробйової вести лекції державною мовою, як на тому наполягали студенти. У відповідь на їхнє прохання жінка пояснила, що розмовляти українською їй складно, а кого це не влаштовує, той може не відвідувати її заняття.

«Я дозволяю вам не приходити на лекцію. І в „мудлі“, і в підручниках все подається українською мовою — будь ласка, можете опановувати там. А коли ми зустрінемося з вами на іспиті, я з вами обов’язково розмовлятиму російською мовою», — заявила Воробйова, проте пізніше уточнила, що обмовилася, і мала на увазі все ж таки українську.

У свою чергу Лісовий наголосив, що оволодіння державною мовою залежить лише від бажання людини. Міністр також зазначив, що багато російськомовних громадян зараз намагаються розмовляти з дітьми саме українською, не шукаючи якихось виправдань.

«Кейс із викладачкою навчального закладу, яка не здатна опанувати державну мову — це пряме порушення чинного законодавства. У цьому випадку буде вжито заходів. Це очевидно. І не лише у порушенні законодавства питання. Поведінка цієї дами виглядає… м’яко кажучи… невідповідно її ролі. Освітня спільнота формує націю», — написав він у себе у Facebook.

Лісовий також звернув увагу, що учні часом проявляють «вищий рівень свідомості, ніж їхні викладачі». «Мене, безумовно, надихає активність молоді, яка не толерує такої ганебної пози (бо це не позиція, а саме поза) і не боїться погроз (згадалася моя студентська молодість, коли ми позбавлялися совкового абсурду). З позиції міністра освіти скажу: не ми перетворили мову на інструмент політичних маніпуляцій. Не ми використали її як привід для агресії. Ми лише захищаємо свій український простір та свободу. І людина (особливо людина в освіті!) повинна усвідомлювати свою роль і відповідальність у цій боротьбі», — додав він.