Охо-хо! А ви знаєете де зимують комарі? У них все дуже драйвово

Охо-хо! А ви знаєете де зимують комарі? У них все дуже драйвово

Згідно з дослідженнями вчених, комар не змінився в процесі еволюції. Він пережив льодовиковий період і залишився цілим і неушкодженим, про це говорять знайдені під час розкопок останки комах.

Взимку комарів немає, що ж відбувається з ними в ці холодні місяці?

Тривалість життя самців становить до 10 днів, а потім після спарювання вони гинуть. Самки зимують в норах тварин, під корою дерев, в порожніх колодах і інших місцях. Комахи впадають в сплячку і здатні провести в стані анабіозу до шести місяців.

У перші три стадії розвитку комара – яйце, личинка і лялечка проводять біля води. Восени самка комара відкладає яйця у вологу землю, до весни вони можуть залишатися там в цілковитій безпеці. При сприятливих умовах і високій вологості яйця вилуплюються.

Тривалість трьох етапів в середньому від 5 до 14 днів. У посушливих або холодних районах більшу частину року комарі проводять в діапаузі і оживають, коли для їх життя досить тепла і води.

Деякі види комарів переживають зиму на стадії лялечок і личинок. Але навіть взимку вони знаходяться у воді. При падінні температури води личинки уповільнюють обмін речовин і призупиняють розвиток.

Навесні, після того які прокинулися від зимової сплячки самки комарів активно шукають джерело крові, яка їм потрібна для розвитку яєць. Після годування вони пару днів відпочивають, а потім відкладають яйця в місце зі стоячою водою. Тривалість життя самок 6-8 тижнів. Кожні три дні в статевозрілому віці вони відкладають яйця.

Комарі поширені повсюдно, крім полярних і субполярних островів і Антарктиди. Цікаво, що комарів немає в Ісландії. Пов’язано це з непередбачуваним кліматом в цьому регіоні. Наприклад, в середині зими лід може розтанути, а через кілька днів замерзнути знову. Комарі не встигають завершити життєвий цикл і гинуть.