Офіцер США поставив на місце росіян! Використання червоної кнопки

Офіцер США поставив на місце росіян! Використання червоної кнопки

Якщо Росія хоче, щоб Україна не вступала до НАТО, потрібно просто не нападати на свого сусіда. І не захоплювати його територію.

З такою простою порадою в ефірі ObozTV до росіян звернувся капітан ВМС США Гаррі Табах. Він запевнив, що це було б найкращим способом вирішення питання.

Повідомляє Корупція

“Я хочу звернутися до росіян. Якщо ви не хочете, щоб ваші сусіди вступали до НАТО, то не захоплюйте їх територію. Тому що якщо ви на них нападаєте, то, звичайно ж, вони рвуться в Альянс”, – заявив Табах.

Але при цьому, додав офіцер, сьогодні в НАТО все ще немає єдиного рішення по російському питанню. Адже від президента РФ Володимира Путіна можна очікувати чого завгодно: від хитрих схем в стилі КДБ, до використання “червоної кнопки”.

Окрім того, раніше Табах зазначив, що незважаючи на те, що згідно зі статутом НАТО зараз Україна не може вступити до Альянсу, президент США Дональд Трамп знайшов спосіб для офіційного Києва обійти цю заборону.

“Кілька років тому у вашій студії я сказав, що Україна ніколи не вступить у НАТО через п’ятий параграф. Тому що для цього Путін і почав все це в Україні. Якщо є факт оскарження кордонів, то країна не може вступити до НАТО”, — нагадав Табах.

Однак, вважає офіцер, це правило можна змінити і його не завжди треба дотримуватися. Тому, уточнив він, зараз Трамп шукає спосіб обійти цей параграф і сказати: “Ми можемо зробити виняток і прийняти Україну до НАТО”.

“Тому що у НАТО всі повинні проголосувати за. Всі — Ліхтенштейн, Латвія, Естонія… всі. Чому з Росією було так складно у НАТО? Тому що Литва або Естонія говорили: ми проти. І все. Фіть і все це закривалося. А в даному випадку я не думаю, що хтось проголосує проти України”, — підсумував Табах.

Ще раз коротко про те, чому важливе закріплення на рівні Конституції України, вступу в ЄС і НАТО.

По-перше, це захищає нас від ризиків реваншу проросійських сил (особливо після парламентських виборів). Набрати 300 голосів, щоб скасувати цю норму в Конституції, якщо раптом така ініціатива виникне у якійсь частині майбутнього парламенту, буде непросто.

По-друге, це стимулює процес реформування всередині країни і перетворення України з пострадянського осколка в самодостатню державу. Закони, які були прийняті в рамках безвізу, мають самодостатній ефект.

По-третє, це питання політичної волі на рівні всіх гілок / інститутів влади – президента, парламенту, уряду – в проведенні політики євроатлантичної інтеграції. Це тривалий процес, що вимагає злагодженої роботи різних гілок влади на загальний результат.