Новий удар для Москви: Росія попросила країну ЄС про поступку для газопроводу Путіна і отримала відповідь

Новий удар для Москви: Росія попросила країну ЄС про поступку для газопроводу Путіна і отримала відповідь

Данія не може прийняти рішення про видачу дозволу на будівництво газопроводу в обхід України “Північний потік-2” з якої-небудь з трьох заявок оператора проекту Nord Stream 2 AG, повідомляють Патріоти України.

Як зазначає Енергетичне агентство Данії, в третю заявку включені два варіанти маршруту, що проходять по континентальному шельфу на південний схід від острова Борнхольм, розташовані у виключній економічній зоні Данії.

“Енергетичне агентство Данії тепер приступить до обробки заявки і ініціює процес екологічної оцінки. Це включає в себе громадські консультації щодо звіту про вплив проекту на навколишнє середовище, ці громадські консультації, як очікується, будуть ініційовані найближчим часом і також включать в себе консультації з пов’язаними країнами з будь-якого можливого транскордонного впливу на навколишнє середовище, згідно з Конвенцією Еспо”, – йдеться в повідомленні DEA.

Згідно з інформацією агентства, Данія повинна спільно з розробником проекту відповісти на отримані відгуки, тривалість цієї частини процесу буде залежати від кількості, змісту і складності отриманих в процесі консультацій відгуків, в зв’язку з цим енергетичне агентство в даний момент не може сказати, коли буде видано дозвіл на будівництво.

Газопровід “Північний потік-2” пройде по Балтійському морю, з’єднавши постачальників в Росії з споживачами в Європі. Його протяжність складе більше 1,2 тис. км, пропускна здатність – 55 млрд куб. м газу в рік. Дві гілки газопроводу повинні бути побудовані до кінця 2019 року.

“Північний потік-2” піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччини.

Проект оцінюється в 9,5 мільярда євро. Його реалізує “Газпром” в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall.

Данія – остання з країн Європейського союзу, яка не погодила маршрут “Північного потоку – 2”. Раніше дозволи на його будівництво дали Німеччина, Фінляндія і Швеція.

Вподобайте нас у Facebook щоб не пропустити цікаву новину!