Невідомі древні віруси були знайдені в танучих льодовиках.

Невідомі древні віруси були знайдені в танучих льодовиках.

Людство може знаходитися на межі точки неповернення у випадку проникнення в середовище проживання людини зебережених у льодовиках вірусів, яким уже минуло пів мільйона років. Тварини і люди можуть виявитись біологічно не пристосованими до протидії, принаймі так вважають вчені.

Міжнародна група вчених із США і Китаю виявила в зразках льоду віком 15 тисяч років нові віруси.

Дослідники попереджають, що зміна клімату, через яку тануть льодовики, здатна вивільнити раніше невідомі інфекційні агенти в навколишнє середовище. Про це повідомляє видання Science Alert, інформує Ukr.Media.

Фахівці виявили два крижаних керна, пробуривши 50-метрову свердловину в тибетському льодовику. Відбір мікробіологічних проб і генетичний аналіз допоміг виявити 33 групи вірусів, включаючи 28 невідомих. 18 з них заражають бактерії, у тому числі Methylobacterium, Sphingomonas і Janthinobacterium.

За словами вчених, результати їх роботи допомагають встановити ефективні методи відбору проб мікроорганізмів і вірусів в льодовиковому покриві. Вперше фахівці отримали уявлення про геноми вірусів, які жили 520 і 15 тисяч років тому.

Дослідники підкреслюють, що глобальне потепління може призвести до втрати мікробної та вірусної інформації, за якою можна реконструювати стан клімату в давнину. Крім того, інфекційні агенти можуть виявитися патогенними не тільки для бактерій, але для тварин і людини.