Недосипання змушує людину їсти більше

Недосипання змушує людину їсти більше

Люди, які сплять менше, заповнюють недолік сну вживанням їжі.

Зараз практично кожна людина так чи інакше відчуває нестачу сну, і це веде до різноманітних розладів організму. Наприклад, недосип може привести до значного набору ваги, інформує Ukr.Media.

Можливо, ви помітили, що люди схильні більше їсти, якщо погано або недостатньо спали в попередню ніч. Тепер вчені пов’язали цю особливість поведінки з людською фізіологією: депривація сну змінює ендоканабіноїду систему, серію рецепторів, які впливають на регуляцію гормонів та імунну функцію.

Під час дослідження медики постійно контролювали кількість сну 14 молодих чоловіків і жінок. Протягом чотирьох ночей шість учасників спали нормально, приблизно 7,5 годин на добу, тоді як інші вісім учасників отримували лише 4 години сну. В день їм давали однакову кількість калорій. Дослідники просили випробовуваних оцінити свій голод, настрій, апетит і тривожність, а потім щогодини брали аналізи крові, заміряючи рівень різних речовин (наприклад, кортизолу, гормону, що допомагає тілу прокинутися).

Вчених особливо цікавив особливий ендоканабіноїд, відомий тим, що допомагає тілу регулювати апетит і рівень енергії. Виявилося, що його рівень в організмі людей, які недостатньо спали, значно варіюється протягом дня. Недосип робить ендоканабіноїду систему надмірно активною, змушуючи людей постійно їсти. Причому сонні учасники експерименту не просто їли більше, а воліли їжу жирнішу і калорійнішу, попри те, що їм давали достатню кількість калорій буквально за кілька годин до того.

Дослідження було коротким, учасників мало, але вчені вважають, що отримані результати цілком можна застосувати до повсякденного життя. Приміром, 40% американців отримують менше 7 годин сну за ніч. Вчені вже знають, що недосипання впливає на людські гени, настрій і здатність вловлювати соціальні знаки, тому, можливо, це не випадковість, що 35% жителів Америки страждають від ожиріння. Краще розуміння механізмів, які пов’язують депривацію сну і повноту, може допомогти медикам знайти засіб для запобігання набору ваги.

А в корисності сну можна переконатися хоча б на цих двох прикладах: хороший сон поліпшує пам’ять і допомагає позбавитися від токсинів.

Джерело: UkrMedia