НE БYДE ЦЬOГO ПOКU Я ЖUВUЙ! ЗEЛEНCЬКUЙ ЖOРCТКO ПOСТAВUВ ВAРФOЛOМIЯ НA МICЦE. IНЦUДEНТ ВЖE OБГOВOРЮЮТЬ Y ВCЬOМY CВIТI

НE БYДE ЦЬOГO ПOКU Я ЖUВUЙ! ЗEЛEНCЬКUЙ ЖOРCТКO ПOСТAВUВ ВAРФOЛOМIЯ НA МICЦE. IНЦUДEНТ ВЖE OБГOВOРЮЮТЬ Y ВCЬOМY CВIТI

Президент України Володимир Зеленський поставив на місце Варфоломія і показав характер сильного лідера.

Президент дав чітко зрозуміти, що Україна світська держава і новий Президент ніколи не буде втручатися в справи церкви.

Повідомляє infopole.pp.ua

Також Президент України дав гарантії, що в Україні будуть захищатися права всіх віруючих, всіх конфесій

Про це повідомляється  на сайті глави держави .

Уточнюється, що Вселенський патріарх в черговий раз підтвердив підтримку територіальної цілісності і суверенітету України.

«Наша спільна цінність – життя людини. І це головне для мене, особливо зараз, коли я став президентом України. Влада не повинна втручатися в церковні справи, я буду захищати незалежність церкви », – підкреслив Володимир Зеленський.

Після переговорів і ланчу, який Вселенський Патріарх дав на честь Президента України, Варфоломій провів його по храму Святого Георгія, повідомляє  «Укрінформ» .

«Про все, що бентежить усіх, говорили. Я дуже радий, що ми маємо тут потужну підтримку не тільки на політичному рівні », – сказав Зеленський, їдучи з Патріархії.

Авторитетне видання BBC повідомляє, що Президент України відмовився підписувати спільний меморандум з Варфоломієм, оскільки цей меморандум суперечив національним інтересам України.

Це ще раз говорить про сильний характер українського лідера, – зазначає ВВС.

За даними видання, зустріч з патріархом була ініціативою саме Зеленського і обізнані співрозмовники оцінювали такий крок президента як хороший знак і спроби налагодити добрі відносини з Константинополем.

Володимир Зеленський в резиденції патріарха спілкувався з Варфоломієм і в вузькому колі, і в розширеному форматі за участю делегацій без журналістів. Також президент і патріарх провели святковий обід, який тривав більше години. Після чого пан Зеленський відвідав Георгіївський кафедральний собор, в якому предстоятель ПЦУ Єпіфаній отримував Томос про автокефалію.

Кілька співрозмовників ВВС News Україна розповіли, що зустріч і розмова пройшли нормально, в «позитивному настрої». Після зустрічі Варфоломій з посмішкою і традиційним прощанням з поцілунками провів Зеленського з патріархії аж до автомобіля.

Але перед зустріччю між представниками Константинополя і офісом президента Зеленського виникли непорозуміння. Зокрема, спочатку планувалося, що патріарх і президент України підпишуть спільну заяву.

Однак в останній момент сторони не зрозуміли один одного і, як стверджують співрозмовники, в команді президента відмовилася підписувати документ, який готували на Фанарі у співпраці з МЗС досі підконтрольним Порошенко