“Не Бог і не демон”: Арсен Аваков різко звернувся до українців. Потужна заява про вибори

“Не Бог і не демон”: Арсен Аваков різко звернувся до українців. Потужна заява про вибори

Міністр внутрішніх справ України Арсеній Аваков заявив, що демократичний механізм виборів президента перетворився в країні в агресивне протистояння “двох непримиренних таборів”.

Відповідний пост з’явився на сторінці міністра у Facebook 14 квітня. Він починається словами: “Без ненависті!”

Повідомляє korupciya.com

Аваков звернув увагу на те, що за сім днів до другого туру виборів агресивність суспільно-політичного протистояння “досягла абсолютно неприпустимого рівня”.

“Всі настільки захопилися баталією, що, схоже, вже забули, заради чого введений сам механізм виборчого суперництва. Але ж все просто: вибори – це суспільний договір про регулярну коректну демократичну процедуру, що забезпечує визначення домінуючої точки зору більшості”, – нагадав він.

Міністр зазначив, що деякі спроби отримати голоси “рвуть країну на частини”, оскільки люди забувають про наслідки своїх вчинків і публічних закликів.

“Пропагандисти, в патетику своєї агітаційної риторики, заявляють про те, що якщо не переможе їхня точка зору, то Україна загине… У бік йде мудрість, порядність і доброта – на порядок денний виходить ненависть!” – написав глава МВС.

Як підкреслив він, жодне керівне крісло не варте того, щоб “розміняти його на атмосферу взаємної ненависті в суспільстві”.

“Політична конкуренція вийшла за межі здорового глузду, питання про вибір чергового – я підкреслюю – чергового президента підміняється боротьбою “абсолютного зла” з “абсолютним добром”. Це дуже погана, небезпечна і руйнівна підміна понять”, – обурився Аваков.

“Демонізація противника, боротьба на приниження, знищення і нинішній рівень поляризації суспільства абсолютно неприпустимі! Пора дуже ясно відчути цю небезпечну межу й зупинитися!” – закликав він.

Міністр зазначив, що українці занадто багато пережили та “гідно витримали випробування останніх років”, щоб дозволити “штучному насінню ненависті” руйнувати країну.

“Пора зживати в собі свідомість підданих пана, для яких його смерть або зміна – це крах держави”, – сказано в пості.

Аваков підкреслив, що президент є топ-менеджером, а не “вершителем доль”. Він працює поряд із парламентом, урядом та іншими державними інститутами, кожен із яких має свої повноваження та сферу відповідальності.

“Жоден президент чи політик в Україні не зможе зайти за червоні лінії, які окреслило сучасне українське суспільство”, – написав глава МВС.

Він пояснив, що червоні лінії – це, перш за все, територіальна цілісність України, питання повернення окупованих територій Донбасу й анексованого Криму, подальша їх реінтеграція; орієнтація на європейську і євроатлантичну інтеграцію; економічна незалежність від РФ і неприпустимість будь-яких поступок агресору; повага до громадянських свобод, безпека і необхідність гідного матеріального рівня життя громадян.

“Жоден із кандидатів не бог і не демон… Кандидати – просто люди, які потребують мудрої поради та підтримки свого народу”, – підсумував він.