НАСТУПОМ НА ДОНБАСІ КРЕМЛЬ ТЕСТУВАВ ЗЕЛЕНСЬКОГО, І ЦЕЙ ТЕСТ ПРЕЗИДЕНТ ПРОВАЛИВ – ЄЛІСЄЄВ

НАСТУПОМ НА ДОНБАСІ КРЕМЛЬ ТЕСТУВАВ ЗЕЛЕНСЬКОГО, І ЦЕЙ ТЕСТ ПРЕЗИДЕНТ ПРОВАЛИВ – ЄЛІСЄЄВ

Помилкою Зеленського було заявляти, що наступ російських військ на Донбасі – це провокація. Кремль перевіряв як президент України зможе діяти в ситуації ескалації агресії.

Таку думку висловив дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв аналізуючи результати команди Зеленського в міжнародній політиці в блозі “Середина лютого дипломатії Зеленського: плюси та мінуси” на сайті Lb.ua.

Всеохоплюючий та повний режим припинення вогню продовжує залишатися «ахіллесовою п’ятою» мирного врегулювання на Донбасі. Як би не намагалося українське керівництво демонструвати відкритість, миролюбність та навіть лояльність до агресора, ситуація на фронті повертає до жорсткої реальності – перспективи миру залежать лише і виключно від волі Кремля”, – наголосив дипломат.

За його словами, за останні тижні лютого навіть найбільші оптимісти мали змогу переконатися в тому, що російська сторона не цінує мирних ініціатив.

“На жаль, ми так і не побачили жорсткої реакції Києва на останні спроби Росії підірвати мирне врегулювання, окрім несистемних, спонтанних і емоційних сплесків з боку Банкової”, – зауважив він.

“Дипломатії Зеленського слід провести роботу над помилками та відповідно зробити правильні висновки з випадків військової ескалації на Донбасі і поблизу Золотого 18 лютого, і в районі Новотошківського 22 лютого. Це відповідь Кремля на оманливе завищення очікувань щодо перспектив сталого і невідворотного миру з російським агресором”, – додав Костянтин Єлісєєв.

Він підкреслив: “Помилковим слід вважати і те, що українська сторона охарактеризувала масований наступ російських військ та незаконних збройних формувань при підтримці важкої артилерії «провокацією». Це нівелює відчуття загрози, як і применшує небезпеку та виправдовує справжніх відповідальних за ескалацію насильства на лінії зіткнення – найвище російське керівництво, яке навпаки мало б докладати зусиль для того, щоб лінія фронту перетворилася на лінію миру без регулярних і вбивчих пострілів”.

“Вочевидь, наступ російських окупаційних сил був тестом Кремля на здатність президента Зеленського діяти в екстремальних умовах, на готовність українського війська гідно відповідати, на рішучість міжнародного співтовариства виступати консолідованим голосом”, – резюмував дипломат.