Над Арктикою зникла озонова діра, найбільша за всю історію спостережень

Над Арктикою зникла озонова діра, найбільша за всю історію спостережень

Озонова діра, яка сформувалася над Арктикою цієї весни та стала найбільшою за історію спостережень, зараз зникла, повідомляє Служба моніторингу атмосфери Коперника Європейського центру середньострокових прогнозів погоди.

Вчені заявили, що діра утворилася не через людську діяльність – її спричинив сильний полярний вихор із холодними повітряними масами. Відповідно, карантинні заходи та покращення якості повітря, вірогідно, не мають стосунку до зникнення озонової діри, вважають вчені.

«Ця озонова діра в основному була наслідком ширшої проблеми збіднення озону і зникла у зв’язку з щорічними циклами. Але є надія: озоновий шар також загоюється, хоч і повільно», – пояснюють вчені.

Полярні вихори – великі області низького тиску та холодного повітря – зазвичай посилюються взимку та слабшають улітку.

Озонові діри, які утворюються на північному полюсі зазвичай менші, ніж на південному. Також на відміну від арктичних дір, діри над Антарктикою, пояснюють вчені, переважно спричинені антропогенними факторами, зокрема концентрацією хлору та брому. Ці хімічні елементи накопичують усередині полярного вихора, температура в якому може падати до -78 градусів Цельсія.

Гарні новини полягають у тому, що у 2019 році діра над Антарктикою була найменшою за 35 років – відколи її вперше було зафіксовано.