МУРМАЦІЇ: Як тисячам птахів вдається створювати такі грандіозні образи

МУРМАЦІЇ: Як тисячам птахів вдається створювати такі грандіозні образи

Природа своїми таємницями іноді вражає до глибини душі. Саме так і в даному випадку із тисячами шпаків, які утворили в небі образ величезного птаха із розправленими крилами. Про це пише Екоінвест.

Фотограф Джеймс Кромбі зробив цей дивовижний знімок в Ірландії. Більше 50 разів він відвідав озеро Лох-Еннелл поблизу міста Маллінгар, щоб зрештою отримати цей неймовірний кадр. На фото явище під назвою мурмурація — скоординований політ величезної зграї шпаків, яка рухається і пульсує як одна вражаюча маса у небі.

Мурмурації можуть об’єднувати сотні тисяч шпаків, хоча зрідка вони настільки ж ефектні, як ця. Вважається, що шпаки утворюють мурмурації, щоб захиститись від хижаків, таких як сапсани, оскільки вирізнити окрему особину серед такої великої кількості набагато важче.

Координуються птахи завдяки швидкому реагуванню на поведінку сусідів. Жоден шпак не веде зграю. Натомість кожен із них реагує, коли сусід змінює напрямок руху чи швидкість. Зараз ми знаємо, що шпаки роблять це групами приблизно по сім особин: рухи кожної групи швидко масштабуються на всю мурмурацію, в результаті чого вона змінює форму.

Як птахам вдається уникати зіткнень, досі залишається загадкою. Можна припустити, що коли окремі шпаки ініціюють поворот, рішення поширюється через решту мурмурації, як хвиля.