Чувак, який “вжарив” КДБ: історія найгеніальнішого фальшивомонетника СРСР

Чувак, який “вжарив” КДБ: історія найгеніальнішого фальшивомонетника СРСР

Чоловік, який надурив верхівку СРСР закінчив 10 класів

Коли Радянський Союз почав кишіти фальшивими грошима, в шоці були не тільки звичайні громадяни, але і партія і КДБ. Неймовірно, але в ті часи підробка відрізнялася такою якістю, що навіть найдосвідченіший фахівець не завжди міг відрізнити її від оригіналу, повідомляють “Цікаві факти”.

В Союзі почали ходити чутки, що підробленням грошей займаються спецслужби недружньої держави. Але все виявилося куди цікавішим – винуватцем був один громадянин, а звали його Віктор Баранов.

Чоловік, який надув верхівку СРСР закінчив 10 класів, але чимало часу витратив на самоосвіту. Він був всебічно розвиненим і самостійно освоїв близько 20 нових професій, щоб створювати такі геніальні фальшивки.

Для цього Баранову знадобилося не багато і не мало – три роки. Стільки ж чоловік витратив на розробку фарб та інших засобів. Час було витрачено не даремно, адже результат виправдав зусилля.

Чимало умів намагалося розгадати загадку його “творіння”. Експерти винесли одностайний вердикт: таке не можна зробити кустарним методом. Так і з’явився міфічний злочинець, який, на думку служителів безпеки, був або іншою державою, або кимсь, хто вкрав з Гознака матриці.

А зловили Віктора Баранова лише в 1977 році. Він був затриманий на черкеському ринку з партією своїх же підробок.

За іронією долі, найгеніальнішого фальшивомонетника в історію СРСР згубила жадібність, за що він отримав 12 років в’язниці.