Китайцям не вистачає суші, вони забудовують море. Грандіозні будівельні проекти

Китайцям не вистачає суші, вони забудовують море. Грандіозні будівельні проекти

Якщо десь вміють будувати, то це точно в Китаї, про розвиток технологій в галузі будівництва світ вже починає складати легенди і не дарма. Вони вміють розбити воістну грандіозні речі.

Про це пише Екоінвест за матеріалами “Записок самостройщика”.

У Китаї з житлом дуже важко, воно і зрозуміло, населення перевищує територіальні можливості країни і продовжує рости. Особливо гостро ситуація в великих містах, наприклад, Гонконзі. Мільйони будинків з провінції прагнуть туди, щоб заробити. Навіть наявність рекордної кількості хмарочосів з крихітними квартирками не рятує ситуацію. Залишається одне – розширюватися в море.

Узбережжя вже забудовано

У Гонконзі на березі Південно-Китайського моря вже побудовані десятки хмарочосів. На мілині споруджували насипи, які продовжували берег, потім зміцнювали її і будували будинки. Варто відзначити, що в Китаї будуються не тільки клітки для бідняків, тут дуже перспективно зводити елітне житло. Тому сюди кинулися будівельні організації з усього світу.

Китайські хмарочоси дуже міцні, з огляду на сейсмологічну загрозу. Крім того, при своїх гігантських розмірах, вони виглядають дуже витончено. Усередині все продумано до дрібниць, кожен квадратний метр використовується практично.

Але є і недоліки:

  • Будинки напхані дуже близько. Сонячне світло повноцінно не проникає в квартири, тому і вулиці завжди в тіні.
  • Породи, які використовують при будівництві хмарочосів фонують. Рівень радіації в Гонконзі значно перевищує середні показники для великих міст. Всьому виною місцевий граніт, який використовують при виготовленні бетону.
Штучний острів в процесі будівництва.

Штучні острови

У 2014 році китайці перейшли до реалізації проекту по створенню штучних островів. Георозвідка вишукувала сприятливі місця для будівництва – мілини, підводні скелі, коралові рифи. Потім в цьому місці створювали міцний каркас і насип з піску. Пісок, до речі, теж брали з дна моря. Воно порушувалося спеціальними установками що викидали його в потрібному напрямку.

Отриманий насип зміцнюють спеціальним бетоном для гідротехнічних споруд. Залишається лише доставляти будматеріали і будувати будинки.

Але будівництво островів – це не тільки місця для житлових будинків. Дослідження показали, що в цих місцях величезні запаси нафти і газу. Крім того, такий маневр дозволяє китайцям контролювати спірні області Південно-Китайського моря. Тому майже на всіх островах розташовані зенітні комплекси і інші стратегічні військові об’єкти. Хмарочоси тут поки не будують, тільки промислові будівлі і невеликі житлові будинки. Також розглядаються проекти зі створення елітного житла, курортних комплексів в оточенні садів на зразок острова Пальм в Дубаї.

Підсумок

Таке будівництво викликає безліч побоювань. Це і напруження в політичному плані, що може привести до військових дій. Невідомо, як позначиться зміна рельєфу дна моря. Що буде з екологією не тільки Південно-Китайського моря, але і всієї планети.