Китай ріже росію по живому: Інвестиці в життєво важливі проєкти критично впали

Китай ріже росію по живому: Інвестиці в життєво важливі проєкти критично впали

Попри те, що російська пропаганда постійно намагається заспокоювти своїх громадян тим, що нічого страшнього від санкцій не прапиться і взагалі – це навіть на користь російській економіці, а якщо вже й дійсно виникне критична ситуація, то мовляв, великий дружній Китай допоможе подолати будь яку кризу.

Зрештою на деяких напрямках дійсно росія рятується завдяки Китаю, однак останні місяці уряд Китаю утримавя від фінансування глобальних російських інфраструктурних проектів. Більше того там намагаються розгрібати власну фінансову кризу.

Цю проблему аналізує британська газета Daily Telegraph.

Публікація має заголовок “Удар для Путіна те, що Китай відмовляється від інвестицій у Росію”.

Згідно з підрахунками дослідників Університету Фудан в Шанхаї, інвестиції у рамках китайської ініціативи “Один пояс – один шлях” у першому півріччі 2022 року скоротилися до 28,4 мільярда доларів у порівнянні з 29,4 мільярдами за той же період торік.

Проєктам в Росії, Шрі-Ланці та Єгипті з цих грошей не дісталося нічого. Хоча, як зазначає видання, раніше китайські інвестиції йшли в основному в ці три країни.

Небажання інвесторів з Китаю зв’язуватися з Росією, на думку видання, свідчить про їхні побоювання потрапити під вторинні санкції, що введені проти Москви після вторгнення в Україну, попри заяви Пекіна та Москви, які лунали незадовго перед початком війни, про їхню “безмежну дружбу”.