Кури ніколи не відкладають на завтра те, що можна відкласти нині. Через аварію “Союза” московити відклали запуск супутника-шпигуна

Кури ніколи не відкладають на завтра те, що можна відкласти нині. Через аварію “Союза” московити відклали запуск супутника-шпигуна

Запуск супутника радіотехнічної розвідки “Лотос-С” ракетою “Союз-2.1 б” з космодрому Плесецьк, запланований на 19 жовтня, “відкладено на невизначений час” у зв’язку з аварією на Байконурі.

Про це передає агентство ТАСС з посиланням на своє джерело в ракетно-космічній галузі, пише Укрінформ.

За даними співрозмовника агентства, у ракети “Союз-ФГ”, яка виводила на орбіту пілотований корабель “Союз МС-10”, і у “Союзу-2.1 б” – аналогічний устрій бічних блоків першого ступеня.

За однією з попередніх версій, проблеми з одним з блоків при відділенні від центрального блоку другого ступеня на 119-й секунді саме і могли спричинити аварію. У зв’язку з цим до встановлення точних причин події припинені запуски всіх ракет серії “Союз-2”.

“Лотос-С” мав замінити супутники радянської розробки для морської розвідки, що донині перебувають в експлуатації Міністерства оборони РФ.

За інформацією російських ЗМІ, в 2010 році Росія здійснила 13 невдалих запусків своїх ракет-носіїв. Причиною невдач стали збої в роботі самих ракет або розгінних блоків. Вісім таких запусків було здійснено з космодрому Байконур, три з Плесецька, по одному – з морської платформи в Тихому океані в рамках програми “Морський старт”, а також з нового російського космодрому “Східний”.